Kontrowersyjne grupy Vader i Marduk zagrały w Krakowie. Tym razem obyło się bez utrudnień [GALERIA]

Aleksandra Degórska
10.09.2018 16:22
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Vader i Marduk zagrali w ramach wspólnej trasy po Polsce w krakowskim klubie Kwadrat. Jak wypadli przed publicznością?

9 września 2018 roku odbył się ostatni koncert w ramach trasy Vadera i grupy Marduk. Ogłoszenie takiego tournée spowodowało, że fani zaczęli się zastanawiać, czy nie będzie problemów z kolejnymi koncertami kontrowersyjnej grupy w Polsce.

Przypomnijmy, że na początku maja 2018 Marduk miał zagrać w rzeszowskim Life House. Koncert grupy jednak został odwołany, bo dzień przed koncertem ktoś ukradł wodomierz i kawałek rury w klubie. W dniu koncertu Sanepid postanowił tymczasowo zamknąć klub i z tego właśnie powodu Marduk nie zagrał w Rzeszowie.

Z bardzo podobnych powodów wrocławski koncert Vadera i Marduka został przeniesiony z klubu Zaklęte Rewiry do A2. Jak podał organizator straż pożarna zamknęła klub Zaklęte Rewiry z powodu nie dostosowania budynku na potrzeby imprez.

Koncert grup Vader i Marduk w Krakowie [GALERIA]

Tym razem w Krakowie obyło się bez sensacji. Headlinerem imprezy był Vader, który świętuje 25-lecie od wydania debiutanckiej płyty „The Ultimate Incantation”. Płyta ujrzała światło dzienne dokładnie 16 listopada 1992 roku. Kilka miesięcy później Vader wyruszył na swoją pierwszą trasę za zachodnią granicę u boku Bolt Thrower i Grave.

Zobaczcie, jak wypadł Vader w Krakowie:

Marduk jest już prawie 30 lat na scenie. Morgan Håkansson swoją machinę wojenną prowadzi z precyzją godną podziwu. Wielokrotne zmiany składu nigdy nie zachwiały jego wizji i gdy kolejne skandynawskie kapele powstałe w latach 90. zawieszały działalność, Marduk z wielką determinacją parł do przodu.

Jak Marduk wypadł przed krakowską publicznością?

Gośćmi na wspólnej trasie Vadera i Marduk byli polscy blackmetalowcy z Arkony oraz Insidius, który promuje swój nowy album „Infamia”. Zobaczcie, jak w Krakowie poradzili sobie muzycy Arkony:

Tak natomiast wypadł polski zespół Insidius:

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.