Korn, Megadeth i Sixx:A.M. zagrają na Power Festival w Łodzi

Magda Słomka
30.11.2015 09:57
Korn, Megadeth i Sixx:A.M. zagrają na Power Festival w Łodzi Fot. materiały prasowe

Nowa impreza, która odbędzie się 7 czerwca 2016 roku w Atlas Arenie w Łodzi, będzie obfitować w występy zagranicznych gwiazd... Ile kosztują bilety na to wydarzenie?

Zagadka została wyjaśniona! Serwis Antyradio.pl postanowił podpowiedzieć Wam, kogo zobaczymy na nowym rockowo-metalowym festiwalu w 2016 roku... Okazuje się, że nasze sugestie nie dla wszystkich okazały się podchwytliwe.

Korn, Megadeth oraz Sixx:A.M. to gwiazdy Power Festival – nowego wydarzenia, które 7 czerwca 2016 roku odbędzie się w hali Atlas Arena w Łodzi.

Pochodzący z Bakersfield zespół Korn tworzy od 1993 roku. W swoim dorobku ma statuetki Grammy (w 1999 roku nagrodzono grupę za utwór „Freak on a Leash”, zaś w 2002 roku za kompozycję „Here to Stay”), ponad 35 milionów sprzedanych płyt i niezliczoną ilość koncertów zagranych na całym świecie.

Amerykańska formacja pracuje obecnie nad swoją najnowszą, dwunastą płytą, która będzie następczynią wydanego w 2013 roku krążka „The Paradigm Shift”. Według zapowiedzi Korna nowy album ma być mocny i naprawdę ostry. O pracy nad nowym, 12. studyjnym krążkiem opowiedział Brian „Head” Welch.

Mamy garść świeżych pomysłów, więc wszystko idzie sprawnie. Materiał jest naprawdę ciężki, a nam świetnie się przy nim pracuje. Jest nas piątka, więc po prostu chcemy, żeby każdy był zadowolony. Na koniec każdy z nas ma się szeroko uśmiechać. Ja jestem mocno podekscytowany.

Nowego albumu zespołu Korn możemy się spodziewać w 2016 roku.

Historia Megadeth rozpoczęła się, gdy w 1983 roku z Metalliki wyrzucony został Dave Mustaine. Gitarzysta postanowił założyć własną kapelę.

W 2015 roku mija 30 lat od premiery debiutanckiego krążka Megadeth „Killing Is My Business... and Business Is Good!”. Pojawiły się pomysły, aby ją po latach zarejestrować ponownie. Podczas konferencji prasowej w Rosji, Dave Mustaine zdradził, że jego zdaniem najlepiej byłoby, gdyby muzycy nagrali ten album „w całości od nowa, w nowym składzie”. Dodał jednak, że obecnie zajęci są pracami związanymi z nowym krążkiem.

„Dystopia”, czyli piętnasty studyjny album Megadeth, ukaże się 22 stycznia 2016 roku. 

Za nazwą Sixx:A.M. kryją się nazwiska trzech członków formacji: Nikki Sixx (basista Mötley Crüe), DJ Ashba (były gitarzysta zespołu Guns N' Roses) oraz James Michael (współpracował m.in. z Motley Crue, Scorpions). Formacja powstała w 2007 roku, w tym samym roku wydała debiutancki album „The Heroin Diaries Soundtrack”, który był jest ścieżką dźwiękową do autobiografii Sixx'a, „The Heroin Diaries: A Year in the Life of a Shattered Rock Star”. Na koncie tej hardrockowej kapeli są w sumie trzy albumy, ostatni jak dotąd, „Modern Vintage” ukazał się w październiku 2014 roku.

To nie wszystko! Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM zdradził, że możemy spodziewać się jeszcze jednej niespodzianki...

W późniejszym terminie do składu Power Festival dołączy jeszcze polski wykonawca.

Festiwal odbędzie się 7 czerwca 2016 roku. Bilety na to wydarzenie będzie można kupować poprzez strony: prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik. Początek sprzedaży zaplanowany został na środę, 2 grudnia 2015 roku, o godzinie 10:00.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

 Wybieracie się na Power Festival w Łodzi?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.