18.03.2019 11:24

Korpiklaani, Turisas i Trollfest na 4 koncertach w Polsce [GALERIA]

Korpiklaani, Turisas i Trollfest, w ramach trasy Wayfarers & Warriors Tour 2019, zagrali w Polsce cztery koncerty.

Korpiklaani
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

W polskiej części trasy Wayfarers & Warriors Tour 2019, Korpiklaani, Turisas i Trollfest przyjechali do Polski aż na cztery koncerty. Muzycy w dniach 15-18 marca 2019 roku odwiedzili krakowski Kwadrat, warszawską Progresje oraz B90 w Gdańsku. 20 marca 2019 zespoły zagrają we wrocławskim A2.

Korpiklaani w Polsce

Korpiklaani przywracają do życia tradycyjną fińską muzykę folkową, dodając do niej mocniejsze metalowe brzmienia. Ich muzyka pozwala zanurzyć się w mistycznych fińskich opowieściach. Teksty piosenek traktują o pijaństwie, dobrej zabawie, naturze i mitologii, a w połączeniu z szybką i skoczną muzyką tworzą niesamowity klimat.  

Zobaczcie jak było w Krakowie:

A tak Korpiklaani prezentowali się w Gdańsku:

Turisas w Polce

Muzyka grana przez grupę Turisas, to mieszanina power metalu, folk metalu i symfonicznego metalu, ale sami określają się jako zespół grający battle metal (styl, który zapoczątkował Manowar). Teksty grupy oscylują między fińskimi legendami i podaniami oraz mitologią nordycką i fińską. Grupa wielokrotnie gościła w Polce i ma tu rzeszę oddanych fanów.

Zobaczcie naszą galerię z Krakowa:

A tak bawił się Gdańsk podczas koncertu Turisas:

Trollfest w Polsce

Tą galerię musicie zobaczyć koniecznie. Norweska grupa folk metalowa wywodząca się z Oslo wystąpiła w zabawnych kostiumach i porwała publiczność do niesamowitej zabawy. Trollfest słynie bowiem z poczucia humoru a większość ich tekstów pisana jest w fikcyjnym języku Trollspråk, będącym mieszanką norweskiego i niemieckiego.

Zobaczcie niesamowity występ Trollfest w Gdańsku:

Korpiklaani, Turisas i Trollfest we Wrocławiu - gdzie kupić bilety

Jeśli nie mieliście szansy uczestniczyć w trasie Wayfarers & Warriors Tour 2019, mamy dla Was dobrą wiadomość. 20 marca 2019 Korpiklaani, Turisas i Trollfest wystąpią we wrocławskim A2.

Bilety są jeszcze dostępne i możecie je kupić na stronie organizatora oraz Eventim.

Romana Makówka
Tagi: Koncerty Korpiklaani