10.08.2018 16:04

Korpiklaani zagrał na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]

Fińska grupa folkmetalowa 3 sierpnia 2018 roku wystąpiła na Wacken Open Air 2018. Zobaczcie zdjęcia z koncertu.

Korpiklaani
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Mimo, że tegoroczna edycja festiwalu Wacken Open Air 2018 dobiegła już końca, wciąż mamy dla Was porcję muzycznych wspomnień z imprezy. 3 sierpnia 2018 roku na scenie Harder koncert zagrała grupa Korpiklaani. Jak bawili się fani podczas występu? Zobaczcie zdjęcia Romany Makówki.

Korpiklaani na Wacken Open Air 2018

Korpiklaani to fiński zespół z gatunku grający głównie muzykę folkmetalową. Grupa została założona w 2003 roku przez wokalistę Jonne Jarvela. Muzyk był wcześniej zaangażowany w podobny projekt - Shaman - jednak z czasem postanowił nieco zmienić brzmienie. I tak zrezygnował z dosyć impulsywnego metalu oraz śpiewania w tradycyjnym lapońskim języku Sami na rzecz utworów nieco bardziej nawiązujących do tradycyjnej fińskiej muzyki. 

Grupę Korpiklaani, poza Jarvelem tworzą również skrzypek Jaakko Lemmetty, basista Arto Tissari, gitarzysta Toni Honkanen, perkusista Ali Maattaa oraz grający na bębnach Matson. Ich debiutancki album zatytułowany „Spirit of the Forest” ukazał się w 2003 roku i został bardzo entuzjastycznie przyjęty. Zaraz po ukazaniu się krążka szeregi zespołu zasilili kolejny gitarzysta, Kane oraz akordeonista Juho Kauppinen. Ten drugi jednak w 2013 roku postanowił zrezygnować z dalszej działalności w formacji. Korpiklaani ma na koncie 9 albumów studyjnych. We wrześniu 2018 roku ma się jednak ukazać kolejne wydawnictwo zespołu, „Kulkija”.

Jak wyglądał folkowo-metalowy koncert fińskiego zespołu Korpiklaani na Wacken Open Air 2018? Zobaczcie zdjęcia z występu.

Wacken Open Air 2018

Wacken Open Air to jeden z najpopularniejszych festiwali wśród fanów muzyki metalowej. Organizowany jest od 1990 roku w niemieckiej miejscowości Wacken. Tegoroczna edycja imprezy odbyła się w dniach 2-4 sierpnia i przyciągnęła wielu znanych artystów. Miłośnicy cięższych brzmień mogli obejrzeć występy takich artystów jak Judas Priest, Gojira, Steel Panther, Running Wild, Cannibal Corpse, Children of Bodom, Epica, Udo Dirkschneider, Fish, Behemoth, Sepultura, Arch Enemy, Helloween, Ghost oraz Nightwish.

Olga Konarzycka
Tagi: Wacken Open Air