05.12.2015 10:54

Kraftwerk w Krakowie [GALERIA]

Niemiecki zespół 4 grudnia 2015 roku wystąpił w ICE Kraków Congress Centre. Zobaczcie zdjęcia z koncertu!

Kraftwerk w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Elektroniczny kwartet - Ralf Hütter, Henning Schmitz, Fritz Hilpert i Falk Grieffenhagen - przyjechał do Polski z multimedialnym show 3D. Według informacji prasowej artyści „ukazują swoją wiarę w muzyczną syntezę ludzkiej energii z komputerowymi kompozycjami, a ich występy 3D są prawdziwym Gesamtkunstwerk - kompletnym dziełem sztuki”.

Idea koncertów w technologii 3D wykonaniu Kraftwerk została zapoczątkowana w 2012 roku. Pierwszy występ z taką oprawą odbył się w Museum of Modern Art w Nowym Jorku.

Kraftwerk w znaczeniu dosłownym to... elektrownia. Sprawdźcie więc, czy występ niemieckiej kapeli był naprawdę energetyczny!

Zespół został założony w 1970 roku przez Ralfa Hüttera i Floriana Schneidera. 8 lat później światło dzienne ujrzał jeden z najpopularniejszych przebojów Kraftwerk – „Das Model”. Posłuchajcie i przede wszystkim zobaczcie, jak kapela zaprezentowała go na krakowskiej scenie!

Grupa ma na koncie 10 studyjnych płyt. Ostatnia, „Tour de France Soundtracks”, ukazała się w 2003 roku. Album koncepcyjny był pierwszym krążkiem kapeli wydanym po 17 latach. W 2005 roku swoją premierę miał pierwszy koncertowy album Kraftwerk zatytułowany „Minimum-Maximum”.

W sierpniu 2015 muzycy zapowiedzieli, że jesienią tego samego roku planują premierę kolejnego koncertowego krążka zespołu Kraftwerk. Zespół chciał przenieść swoje występy na żywo na płytę Blu-ray i przedstawić je w trójwymiarze z przestrzennym dźwiękiem. Nad wydawnictwem pracuje grupa muzyków, technicznych i programistów. Wszystko odbywa się w prywatnym studiu grupy, Kling Klang znajdującym się w Düsseldorfie. Na razie premiera albumu nie jest jednak znana.

Byliście na koncercie Kraftwerk w Krakowie? 

Magda Słomka
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria Kraftwerk