Krakowskie rockowe jasełka: zagrają Jelonek, Łydka Grubasa i Lej Mi Pół

Maciej Koprowicz
07.12.2017 15:46
Krakowskie rockowe jasełka: zagrają Jelonek, Łydka Grubasa i Lej Mi Pół Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Takiego składu jeszcze nie było. Lej Mi Pół, Łydka Grubasa oraz Jelonek wystąpią na wielkim świątecznym koncercie w Krakowie!

Sceniczne zwierzę z gatunku jeleniowatych, znane jako Michał Jelonek występuje na świecie wyłącznie w jednym egzemplarzu. Tym razem wystąpi 16 grudnia 2018 w krakowskim Kwadracie. Skrzypkoszajbus niepospolitus jest ewenementem na skalę światową, więc jak najszybciej musi być wpisany do Czerwonej Księgi Gatunków Zagrożonych.

Jelonkowi towarzyszyć mu będzie załoga napędzana przez perpetuum debile, używająca zamiast sztandaru Wielkiej Lupy Grubasa oraz panowie, którzy pomimo że leją zawsze po pół, to za kołnierz nie wylewają. Tak wybuchowej mieszanki Kraków może nie przetrzymać, tym bardziej, że pod wpływem licznych demonstracji mieszkańców postanowiono złożyć wniosek formalny do Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, celem usunięcia smoka wawelskiego i ustawienia na jego miejscu pomnika Jelonka rżnącego na skrzypcach.

Koncert kolęd i pastorałek będzie prosty jak konstrukcja cepa. Rozpocznie go wybuch nuklearny i trzęsienie ziemi, potem zaś napięcie nieprzerwanie będzie rosło. Cały proces artystyczny będzie polegał na uskutecznianiu ściśle określonych kroków baletowych przez publiczność i artystę oraz ciągłej zmianie kostiumów scenicznych przez tego drugiego. Tańce wykonywane są w odpowiedniej kolejności: pogo, jeszcze większe pogo, młynek, ścianka, pogo. I tak przez kilka dobrych godzin.

W ubiegłych latach koncerty kolęd i pastorałek wyglądały mniej więcej tak:

Jelonek, Łydka Grubasa i Lej Mi Pół, czyli Jasełka w Krakowie już 16 grudnia 2018 w klubie Kwadrat. Bilety w cenie 40 zł (przedsprzedaż) oraz 50 zł (w dniu koncertu) można zakupić na www.ticketpro.pl oraz przez Goingapp. 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.