17.06.2019 13:18

Księża nie dali rady. Vader wystąpił na InterTony Festiwal 2019 [GALERIA]

Najbardziej kontrowersyjny metalowy festiwal w Polsce, mimo protestów kurii doszedł do skutku. Sprawdźcie, jak było.

Vader
foto: Agnieszka „vSpectrum” Jędrzejewska / Antyradio.pl

Przez ostatnie tygodnie, cała Polska z zapartym tchem śledziła losy imprezy, której organizatorzy borykali się z naprawdę wielkimi problemami.

Na niecały miesiąc przed rozpoczęciem InterTony Festiwal 2019 w Chojnicach podano informację o tym, że koncert zostanie odwołany. Główną gwiazdą wieczoru miał być zespół Vader.

Księża nie dali rady. InterTony Festiwal 2019 w Chojnicach doszedł do skutku.

Jednak jak się okazało, ich muzyka oraz teksty "w ocenie burmistrza mogą nawoływać do nienawiści i przemocy fizycznej, obrażają też uczucia religijne". Interweniował również, jak to określił sam zespół, "parafialny oddział akcji katolickiej" a całą akcję mocno wspierała kuria.

Organizatorzy zrobi jednak wszystko, by InterTony Festiwal 2019 w Chojnicach odbył się planowo. Zorganizowano zbiórkę pieniędzy i jak się okazało, sporo osób postanowiło wesprzeć festiwal.

O festiwalu w mediach zrobiło się głośno, kiedy na niecały miesiąc przed imprezą organizatorzy - Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej – poinformowali o odwołaniu koncertu zespołu Vader. Decyzją burmistrza Chojnic  podjętą na podstawie protestu grupki osób z lokalnej Akcji Katolickiej było, rozwiązanie umowy z główną gwiazdą festiwalu, o czym poinformował organizatorów partner festiwalu — Chojnickie Centrum Kultury.

Slayer
Slayer
Przeczytaj także Slayer będzie promować satanizm na koncercie w Polsce? Tak twierdzi gliwicki radny

W ciągu zaledwie jednego dnia organizatorom udało się zebrać w publicznej zbiórce pieniędzy całą wymaganą kwotę niezbędną do zabezpieczenia imprezy (finalnie 12 324 zł z 8000 zł), co najlepiej pokazuje, że festiwal promujący Chojnice jako miasto ambitniejszej muzyki ma wiernych i oddanych fanów.

Impreza, poza oczywistymi wartościami rozrywkowymi, promuje międzynarodową współpracy młodych wolontariuszy z Chojnic i miast partnerskich: Emsdetten w Niemczech i Hengelo w Holandii.

Podczas imprezy, prócz gwiazdy wieczoru, grupy Vader wystąpili również:

  • New World Depression
  • Grown Cold
  • Ogotay
  • The Howling Eye
  • Lizard Fist
  • Enormous – High Hotel

Zobaczcie galerię zdjęć z koncertu

Vader wystąpił w Chojnicach na InterTony Festiwal 2019

Długo wyczekiwana gwiazda festiwalu – Vader, na scenie pojawił się nieco wcześniej, dziękując fanom za wsparcie i możliwość zagrania w Chojnicach mimo wszystkich wcześniejszych przeciwności. Na koncert grupy ściągnęli fani nie tylko z okolic Chojnic, ale i odległego Szczecina, Bydgoszczy czy Torunia.

Grupa ze względu na nadciągającą burzę była zmuszona nieco skrócić swój set, nie mniej jednak fani bawili się doskonale.

Zobaczcie galerię z koncertu Vadera w Chojnicach

Tegoroczna edycja potwierdza bez żadnych wątpliwości, że chojnicki InterTony Festiwal to impreza, na której starsi, młodsi, a nawet kilkuletni uczestnicy mogą się czuć bezpiecznie, jednocześnie świetnie się bawiąc.

Profesjonalnie zorganizowana impreza, kompaktowy teren sprzyjający miłej atmosferze, szeroka rozpiętość wiekowa publiczności, zaangażowanie wolontariuszy, świetna zabawa, troska organizatorów o bezpieczeństwo uczestników festiwalu i hasło przewodnie festiwalu #HejtMiNieGra powinny przekonać przeciwników festiwalu o tym, jak bardzo jest doceniana i potrzebna jest ta impreza.

Kto z Was był na tegorocznej edycji InterTony Festiwal 2019? Podzielcie się wrażeniami.

Zobacz również: Radny chce zakazać koncertu Behemotha z powodu "praktyk satanistycznych"

Tagi: Koncerty Vader Galeria