19.02.2018 20:45

Kto jeszcze zagra na Dużej Scenie 24. Przystanku Woodstock?

Organizatorzy zdradzili, kogo jeszcze zobaczymy na letnim festiwalu.

Kto jeszcze zagra na Dużej Scenie 24. Przystanku Woodstock?
foto: Aleksandra Degórska

Zespół Booze & Glory, założony w Londynie w 2009 roku przez Marka, Liama, Barta i Mario, wystąpi na Dużej Scenie podczas 24. Przystanku Woodstock. Kapela w bardzo szybkim czasie podbiła serca fanów melodyjnego punk rocka na całym świecie. Zespól ma swoim koncie 4 albumy, kolekcję singli, a ich utwory pojawiły się na niezliczonej ilości splitów i składanek. Muzycy współpracują z najlepszymi punkowymi wytwórniami z Europy i USA, a także swoje płyty wydali w Brazylii i Japonii.

Przełomem w karierze Booze & Glory były wspólne koncerty z zespołami Rancid i Cock Sparrer w 2012 roku. Od początku działalności muzycy regularnie produkują nowe klipy, a utwór „London Skinhead Crew” ma już ponad 10 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

Rok 2017 był najlepszym czasem w historii zespołu. W marcu wyszła ich kolejna płyta „Chapter IV”, wydana przez legendarną wytwórnię Burning Heart Records (Turbonegro, The Hives, Parkway Drive), a zespól wyruszył w światową trasę. Zagrali 100 koncertów w 16 krajach na 4 kontynentach, a częścią trasy były wspólne występy z Dropkick Murphys w Ameryce Południowej, koncerty w Japonii, Malezji oraz świąteczne występy w Niemczech zespołem The Broilers - potęgą niemieckiego punk rocka.

W 2018 roku zespół będzie kontynuował trasę koncertową. Zacznie w marcu od występów we wschodniej Europie, następnie poleci na koncerty do USA i Kanady, a latem powróci do Europy, by zagrać na największych festiwalach.

Przystanek Woodstock 2018

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego przyszłoroczna edycja odbędzie się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in. Lao Che, Arch Enemy, The Inspector Cluzo czy Goo Goo Dolls.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival