15.04.2016 13:27

RusT i Superhalo wystąpią jako support przed The Answer

The Answer, hardrockowa grupa z Północnej Irlandii, powróci do Polski 7 sierpnia 2016, aby zagrać koncert w warszawskim klubie Proxima. Przed kapelą wystąpią dwa polskie zespoły...

RusT i Superhalo wystąpią jako support przed The Answer
foto: materiały prasowe

The Answer to zespół, który nie boi się łączyć dźwięków zainspirowanych tak klasycznymi zespołami jak Led Zeppelin, Free, AC/DC czy The Black Crowes z graniem typowym dla XXI wieku. Nie używa przy tym przestylizowania czy powielania starych schematów. Zanim The Answer wejdzie na scenę, publiczność rozgrzeją dwie kapele – RusT i Superhalo.

Ta pierwsza pochodzi z Poznania i dała się poznać szerszemu gronu na początku bieżącej dekady, kiedy to wydała dwa minialbumy, „That's All You've Got” oraz „EP II”. Nagrany materiał pozwolił muzykom zakwalifikować się na najważniejsze przeglądy w kraju. W 2012 RusT został laureatem festiwalu w Jarocinie i Eliminacji do Przystanku Woodstock, dzięki czemu jeszcze w tym samym roku wystąpił na półmilionowej imprezie Jurka Owsiaka. W tym samym czasie, jako jedyny polski zespół, zakwalifikował się do MTV European Music Awards w Belfaście, gdzie dotarł do finałowej czwórki międzynarodowej artystów.

Był to pierwszy zagraniczny akcent zespołu - kolejne miały nastąpić już po premierze debiutanckiego albumu, „White Fog” z 2014 roku.

Materiał promowały dwa teledyski, do tytułowego utworu „White Fog” oraz „Mary Jane”. Kilkanaście miesięcy po wydaniu debiutanckiego krążka formacja rozpoczęła prace nad jego następcą.

Superhalo to, jak mówią o sobie artyści, „psychodeliczny, rock’n’rollowy twór czerpiący inspiracje z otaczającej go przyrody i pławiący się w luksusach przypałacowych czworaków”. Zespół rezyduje na co dzień w studio Vintage Records w Porażynie koło Opalenicy, choć muzycy pochodzą z różnych stron Wielkopolski.

6 kwietnia 2013 ukazała się ich debiutancka płyta zatytułowana „Czerwona”. Od czasu wydania debiutu, zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów na festiwalach w kraju (m.in. Festiwal Solidarności, Festiwal Bluesonalia, Baszta Festiwal, Szczecin Music Fest), poza Polską (m.in. Stoner Rock Night, Francja, Desert Dockyard, Niemcy) oraz pojedyncze koncerty w roli supportu (Triggerfinger, Stoned Jesus, Ocean).

W maju 2014 roku Superhalo odbył dziewięciodniową trasę koncertową po zachodniej Europie (Niemcy, Luksemburg, Francja, Belgia). Od tego czasu regularnie koncertuje za zachodnią granicą. „Bang!Bang” to tytuł drugiej płyty zespołu, która ukazała się w styczniu 2016 roku.

The Answer + RusT + Superhalo

7 sierpnia 2016 - Warszawa, Proxima

Otwarcie bram: 19:00

Start: 20:00

Ceny biletów:

70 PLN - przedsprzedaż

80 PLN - w dniu koncertu

Wybieracie się na koncert The Answer?

Magda Słomka
Tagi: Koncerty