Kto wystąpi na Wacken Open Air 2018?

Aleksandra Degórska
02.11.2017 11:16
Kto wystąpi na Wacken Open Air 2018? Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Ciemność, demony, śmierć i zniszczenie - te terminy są z pewnością jednymi z głównych synonimów metalu. Z okazji Halloween organizatorzy największego metalowego festiwalu na świcie ujawnili kolejnych wykonawców, którzy zagrają na Wacken Open Air 2018.

Behemoth wraca na Wacken! Zespół ostatni raz wystąpił na W:O:A w 2014 roku a teraz powróci (być może) z nowym albumem i zupełnie nowym widowiskiem. Fani czekają z niecierpliwością na następcę The Satanist”, więc z pewnością ten występ będzie jednym z najbardziej wyczekiwanym show. Nie wiemy, czego się spodziewać, ale z pewnością jest bardzo ciekawie!

Zobaczcie zdjęcia z koncertu Behemoth na Wacken Open Air 2014:

Samael w dwóch odsłonach!

Dwa koncerty Samaela w Wacken. Pierwszy z nich: „Worship and Ritual Show”, będzie powrotem do dwóch najbardziej kultowych zespołu „Worship Him” i „Blood Ritual”. Obie płyty uznane są za kamienie milowe wczesnego black metalu. Podczas drugiego koncertu Vorph i przyjaciele zaprezentują utwory z najnowszej płyty „Hegemony”, która pojawiła się na sklepowych półkach dokładnie 13 października.

Zobaczcie zdjęcia z koncertu Samael na Wacken open Air 2015:

Kolejną atrakcją będzie zespół Mantar - dwuczęściowy potwór z północy Niemiec. Tak piszą o sobie Erinc i Hanno, tworzący powstały w 2012 roku w Hamburgu duet Mantar. Źródła oficjalne podają, że grają sludge metal, ale muzycy wolą określać swoją muzykę jako black metal doom punk. Polscy fani będą mogli zobaczyć uroczych Niemców 2 listopada w Warszawie oraz 3 listopada w Krakowie, Mantar bowiem będzie supportował oba koncerty Kadavar w Polsce.

Do składu przyszłorocznej edycji Wacken Open Air dołączą również Amerykański Night Demon oraz Walking Dead On Broadway z Niemiec.

Thomas Jensen i spółka ogłosili dotychczas następujące zespoły: Judas Priest, Nightwish, Runnning Wild, Dimmu Borgir, Behemoth, In Extremo, Arch Enemy, Vince Neil, Samael, Doro, Children of Bodom, Dirkschneider, Amorphis, Sepultura, Amaranthe, Epica, Firewind, Belphegor, Mantar, Knorkator, Deserted Fear, Watain, Night Demon, Walking Dead On Broadway, Bannkreis.

Festiwal odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia 2018, a bilety dostępne są tutaj. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.