26.09.2016 14:58

Kto zagra na Wacken Open Air 2017?

Poznaliśmy kolejnych wykonawców, którzy wystąpią na niemieckim festiwalu Wacken Open Air w 2017 roku. Sprawdźcie ich listę.

Kto zagra na Wacken Open Air 2017?
foto: materiały prasowe

Zespoły zostały tradycyjnie ogłoszone w trakcie imprezy Hamburg Metal Dayz w Hamburgu. Na miejscu byli obecni Thomas Jensen i Holger Hübner z ekipy Wacken, by odpowiedzieć na pytania zgromadzonych przedstawicieli metalowej braci. Organizatorzy pochwalili się również kolejnymi gwiazdami następnej edycji festiwalu na swoim Facebooku:

I tak pośród line-upu na 2017 rok pojawiła się m.in. powszechnie lubiana Apocalyptica. Fińscy wiolonczeliści będą na Wacken kontynuować świętowanie dwudziestolecia debiutanckiej płyty „Plays Metallica by Four Cellos” - warto pamiętać, że z tej samej okazji przyjadą również do Polski.

Okazję do świętowania będą mieli również blackmetalowi weterani z kultowego Emperora. Na 2017 rok przypada 20. rocznica wydania „Anthems to the Welkin at Dusk”, powszechnie cenionej trzeciej płyty Norwegów.

Na niemieckim festiwalu nie zabraknie również Turbonegro. Ci Norwegowie będą z kolei obchodzić 10-lecie pierwszego występu na Wacken. Miłośników bezkompromisowego grindcore'u ucieszy informacja o występie Napalm Death. W składzie pojawi się również Fates Warning.

Kolejne zespoły, które dołączyły do 28. edycji festiwalu Wacken Open Air to Soilwork, Orange Goblin, ASP, Grand Magus, Aura Noir oraz Rage. Składu dopełniają już wcześniej ogłoszeni artyści: Amon Amarth, Avantasia, Kreator, Mayhem, Saltatio Mortis, Paradise Lost, Heaven Shall Burn, Lacuna Coil, Powerwolf, Candlemass, Sonata Arctica i Hämatom.

Wybierzecie się na Wacken Open Air 2017?

Jakub Gańko
Tagi: Koncerty Wacken Open Air