Kult Pomarańczowa Trasa 2019: Zakończenie trasy w Krakowie [ZDJĘCIA]

25.11.2019 19:59
Kult Pomarańczowa Trasa 2019: Zakończenie trasy w Krakowie [ZDJĘCIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Trasa Pomarańczowa, zwana także przez niektórych Październikową, na stałe wpisała się już w kalendarz jesiennych wydarzeń muzycznych w Polsce. Zobacz,jak było w Krakowie!

Zespół Kult zagrał w krakowskim Klubie Studio. Trwający blisko 3 godziny koncert w ramach "Pomarańczowej Trasy" zgromadził tłumy fanów, którzy wykupili bilety na długo przed wydarzeniem.

Kult zagrał w Krakowie

Kult bardzo starannie przygotowuje swoje koncerty, które stały się prawie trzygodzinnymi spektaklami światła, muzyki oraz szczególnej relacji pomiędzy muzykami na scenie i publicznością. Mocne teksty, energia i niepowtarzalne, charakterystyczne dla Kultu połączenie gitar, trąb i klawiszy, czynią ich jedną z najbardziej rozpoznawalnych rodzimych grup.  

Zobacz galerię zdjęć z Krakowa:

Pomarańczowa Trasa, której nazwa pochodzi od koloru dominującego na plakatach i koszulkach promujących jej koncerty, to okazja do spotkania z Kazikiem i spółką dla najwierniejszych fanów. Klubowe występy mają zupełnie inną atmosferę niż wielkie koncerty plenerowe, jakie Kult daje na festiwalach i innych imprezach.

Przeczytaj także

Każdy występ na jesiennej trasie to spotkanie dobrych przyjaciół po obu stronach sceny. Wykupujący całe sale fani Kultu znają na pamięć teksty nawet tych rzadko wykonywanych utworów, a zespół odwzajemnia się wiernym sympatykom bardzo długimi, ale przez cały czas mocno energetycznymi występami.

Krakowski koncert Kultu zbiegł się z finałem Festiwalu Synestezje, corocznie organizowanego w Krakowie przez Fundację Studentów i Absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej ACADEMICA.

Festiwal zakłada prezentację niekwestionowanych autorytetów z dziedziny muzyki ambitnej. Zespołów, które tworzą wartościową i nieszablonową muzykę, która zyskała bardzo duże uznanie, a którą z pewnością trudno zaszufladkować i przypisać określonym modom czy trendom. Artystów, którzy chcą tworzyć ambitne brzmienia.

Poprzednie edycje projektu zostawiły po sobie przekonanie, że tych trzech płaszczyzn działania twórców nie należy rozdzielać. Co więcej – należy je wydobywać, podkreślać, uwypuklać, a nawet inicjować i pobudzać do kreowania dzieł, które świadczą o ich nierozerwalności, przenikaniu się i koegzystencji. Usłyszeć obraz, namalować słowo a muzyce nadać barwę.

Zobacz również: Coma GAME OVER TOUR: Pierwszy z pożegnalnych koncertów

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.