05.11.2018 15:31

Kult wystąpił w Krakowie [GALERIA]

Pomarańczowa trasa Kultu wpisała się już na stałe w kalendarz jesiennych wydarzeń muzycznych w Polsce. Pomarańczowo-czarne plakaty na ulicach Polski obwieszczają doroczny cykl koncertów grupy, zaś 4 listopada 2018 roku Kult odwiedził Kraków. Zobaczcie relację z tego wydarzenia.

Kult
foto: Romana Makówka/ Antyradio.pl

Kult, na czele którego stoi Kazik Staszewski, od lat cieszy się niesłabnącą popularnością opierając się zmieniającym się modom i ogłaszanym wielokrotnie kryzysom rynku muzycznego. Grupa bardzo starannie przygotowuje swoje koncerty, które stały się prawie trzygodzinnymi spektaklami światła, muzyki oraz szczególnej relacji pomiędzy muzykami na scenie i publicznością. Nie inaczej było w Krakowie, podczas całkowicie wyprzedanego koncertu zespołu w Teatrze Łaźnia Nowa.

Podczas tego występu Kult zagrał swoje wszystkie sztandarowe utwory, zaś publiczność bawiła się wyśmienicie. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia:

Kult zagrał w Krakowie

Grupa Kazika Staszewskiego to zespół, którego nikomu nie trzeba przestawiać. Powstały w 1982 roku w Warszawie Kult to ikona polskiej sceny muzycznej. "Baranek", "Lewe Lewe Loff", "Do Ani", "Gdy nie ma dzieci", "Polska" czy "Dziewczyna bez zęba na przedzie" to jedynie kilka utworów, które zna każdy, nie tylko największy fan. W muzyce Kultu można odnaleźć elementy punku, rocka psychodelicznego oraz jazzu. Rozpoznawalną cechą zespołu są prowokacyjne teksty oraz charakterystyczne brzmienie instrumentów dętych. Zespół swoją sławę zdobył również dzięki specyficznej atmosferze panującej na koncertach wynikającej z nietypowych idei i fantastycznych reakcji fanów. 

Podczas krakowskiego koncertu publiczność rozgrzewał Jan Niezbendny. Mężczyzna znany również pod pseudonimami: "Pan Bóg rozstępów", "Król celulitu", "Król Albani", "Di Fan Pastisz Zupa-Man", "poseł startujący z listy 30 ton", "krzyżówka intelektualisty z golonką", "Pijanista", "artysta, który na niczym grać nie umie", "mistrz patelni nie tylko w kuchni", "fajny z ryja", "Budda z wąsikiem Hitlera", zaprosił na scenę Jarka Ważnego, puzonistę zespołu Kult. Zobaczcie zdjęcia z tego szalonego duetu:

Zespół Kult będzie można ponownie zobaczyć w Krakowie już 16 lutego w Centrum Kijów. Zespół wystąpi tym razem w swojej akustycznej odsłonie.

Kamil Kacperski
Tagi: Koncerty Kult