Kult zagra w całości album „Spokojnie” na festiwalu

Maciej Koprowicz
08.05.2018 10:03
Kult zagra w całości album „Spokojnie” na festiwalu Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Uważana przez wielu fanów za najlepsze dokonanie Kultu płyta zostanie wykonana w całości na jednym z najważniejszych festiwali muzyki alternatywnej w Polsce.

OFF Festival, który corocznie odbywa się w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach to impreza, na której posłuchać można szerokiego spektrum gatunków muzyki alternatywnej. Na festiwalowej scenie występują zarówno młodzi, zdolni debiutanci, jak i uznane muzyczne marki.

Dyrektor artystyczny festiwalu ogłosił właśnie kolejnych artystów, którzy wystąpią na tegorocznej edycji OFF-a. Będą to Kult, Unsane, Good Night Chicken, MIN t i tęskno.

Kult gra „Spokojnie”

Największe emocje budzi ogłoszenie występu zespołu Kult, jednego z najpopularniejszych wykonawców muzycznych w Polsce. W Katowicach grupa Kazika Staszewskiego zgodnie z festiwalową tradycją wykona w całości jeden ze swoich najważniejszych albumów. „Spokojnie” z 1988 roku, na którym Kult znakomicie połączył nową falę z rockiem psychodelicznym, prog rockiem i folk rockiem lat 60. XX wieku, zawierał takie przeboje, jak „Arahja”, „Niejeden” i „Do Ani”, a także 12-minutowy, monumentalny utwór „Tan”. Kult po raz pierwszy wystąpi na Off Festivalu.

Unsane

Unsane to noiserockowo-hardcore’owy zespół z Nowego Jorku. Jego muzykę porównuje się do twórczości Swans i kultowych wykonawców nowojorskiej sceny hc/punk. W 2017 zespół wydał swój ósmy album studyjny,„Sterilize”.

Good Night Chicken

Ten zespół z Bydgoszczy, który tworzą Artur Kujawa i Tomasz Gołda wykonuje noise rock z wpływami surf rocka – w ich muzyce nie brakuje ani hałasu, ani melodii. Grupa ma na koncie album „You Like The Taste, Don’t You”.

MIN t

Pod tym pseudonimem muzykę tworzy Martyna Kubicz, aktorka i muzyk. W swojej twórczości łączy r’n’b i elektronikę. W 2017 roku ukazał się jej debiutancki album „Assemblage”.

tęskno

Wspólny projekt znanej z duetu Bemine Joanny Longić i Hani Rani (Hanny Raniszewskiej), pianistki współpracującej m.in. z Domowymi Melodiami.

OFF Festival 2018 - data i bilety

OFF Festival odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2018 w Katowicach w Dolinie Trzech Stawów. Na festiwalu wystąpią także m.in. M.I.A., Clap Your Hands Say Yeah, Grizzly Bear, John Maus, Marlon Williams, Turbonegro, Oxbow, Bishop Nehru, Jacques Greene, King Ayisoba, The Brian Jonestown Massacre, Jon Hopkins Live, Furia, Hańba, Moses Sumney, Coals, Aurora, Yellow Days, Legendarny Afrojax, Sorja Morja, Zola Jesus, Chastity Belt, …And You Will Know Us by the Trail of Dead, Ariel Pink, Housewives, Charlotte Gainsbourg i Mystery Lights. W sprzedaży dostępne są już karnety trzydniowe na wszystkie koncerty w Dolinie Trzech Stawów w cenie 330 zł. Miejsce na polu namiotowym jest dodatkowo płatne w cenie 70 zł. Bilety można kupować na stronie ebilet.pl.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.