Kvelertak zagrał w Krakowie [ZDJĘCIA]

11.03.2020 00:41
Kvelertak zagrał w Krakowie [ZDJĘCIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Zespół Kvelertak zagrał 8 marca 2020 roku w Krakowie. Zobacz zdjęcia z niesamowitego koncertu!

Chwilę po premierze czwartego albumu "Splid", do Krakowa zawitała norweska formacja Kvelertak.

Kvelertak zagrał w Krakowie

Zespół podbija każde miejsce, w którym gra dzięki ich wyjątkowej mieszance klasycznego rock’n’rolla z lat 70. i norweskiego black metalu. Występy Kvelertak na żywo można podsumować słowami: wielkie i porywające.

Przeczytaj także

W ostatnich latach Kvelertak dzielił scenę z Converage, Mastodon, Ghost, Slayer i Metallica. Frontman zespołu Metallica James Hetfield jest wielkim fanem zespołu.

Od początku swojej kariery Kvelertak zdobył cztery norweskie nagrody Grammy, między innymi w kategorii najlepszy debiut oraz najlepszy album rockowo-metalowy za wszystkie wydane albumy.

Kapela słynie z niesamowicie energetycznych koncertów, podczas których zarówno zespół, jak i publiczność wylewają z siebie hektolitry potu.

Zobacz, jak wypadł koncert grupy Kvelertak w Krakowie:

Album "Splid" (nor. niezgoda, waśń) nagrano pod okiem Kutra Ballou w amerykańskim Godcity Studio w Salem w stanie Massachusetts. Krążek jest pierwszą płytą Kvelertak z udziałem nowego wokalisty Ivara Nikolaisena, który w 2018 roku zastąpił przy mikrofonie Erlenda Hjelvika.

Zobacz również: New Model Army w Polsce 2020 [DATY, MIEJSCA, BILETY]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.