10.08.2017 10:28

Lacuna Coil i Trivium na Wacken Open Air 2017 [GALERIA]

Zobaczcie, jak słynne kapele wypadły na jednym z największych metalowych festiwali na świecie.

Lacuna Coil i Trivium na Wacken Open Air 2017 [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Wokaliści zespołu Lacuna Coil, Cristina Scabbia i Andrea Ferro zahipnotyzowali niemiecką publiczność trzeciego dnia festiwalu. Występ Lacuna Coil, mediolańskich herosów grających gotycki metal, przeszedł do historii, jako jeden z najbardziej energetycznych i zaskakujących koncertów imprezy. W samo południe, 4 sierpnia 2017, włoscy muzycy skutecznie zmobilizowali swoich fanów do tańca i podskoków w błocie, które miejscami sięgało niemal do kolan.

Set rozpoczął się od „Ultima Ratio, następnie rozbrzmiał pochodzący z płyty „Shallow Life” utwór „Spellbound”, przy którym publiczność zaczęła chóralnie śpiewać. Zespół zaprezentował kolejno „Die & Rise”, „Heaven's a Lie” oraz „Blood, Tears, Dust”, zaś pod koniec setu zaśpiewał cover Depeche Mode „Enjoy the Silence”.
Zobaczcie zdjęcia z koncertu Lacuna Coil na Wacken Open Air.

Kolejną atrakcją trzeciego dnia festiwalu był Trivium, który dzień wcześniej był jednym z headlinerów Przystanku Woodstock 2017. Oba sety, zarówno ten polski, jak i ten zagrany na Wacken Open Air nie różniły się zbytnio od siebie. Trivium tworzą niezwykle utalentowani muzycy, którzy wiedzą czego chcą, robią to naturalnie i bez większego wysiłku. Ich wysoka klasa gwarantuje dwa doskonałe koncerty, doskonale przyjmowane przez publiczność na całym świecie.

Zobaczcie jak Trivium zaprezentował się przed niemiecką publicznością:

Trzeciego dnia Festiwalu zagrały również miedzy innymi: Kadavar, The Dillinger Escape Plan, który już dziś wystąpi w krakowskim Kwadracie oraz Emperor, headliner Metalmanii 2018.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria Lacuna Coil