09.06.2016 07:57

Lacuna Coil wystąpi na Przystanku Woodstock 2016

Line up muzycznego wydarzenia w Kostrzynie jest już prawie domknięty. Jednak organizatorom udało się sprowadzić jeszcze jedną gwiazdę światowego formatu.

Lacuna Coil wystąpi na Przystanku Woodstock 2016
foto: materiały prasowe

Na liście gości z zagranicy znalazły się już takie nazwiska i nazwy, jak Tarja Turunen, Apocalyptica, Bring Me The Horizon, Living Colour oraz DragonForce. Z kolei wśród rodzimych wykonawców są m.in. grupy Hey oraz otwierająca trzydniową imprezę Luxtorpeda.

Choć 22. Przystanek Woodstock zaczyna się już 14 lipca 2016 i potrwa do 16 lipca, to ogłoszono kolejną gwiazdę, która zaprezentuje się w Kostrzynie. Jest to Lacuna Coil, włoska formacja, na której czele stoi charyzmatyczna Cristina Scabbia. Korzenie grupy sięgają 1994 roku i Mediolanu. Kapela ma na koncie już osiem krążków, z czego ostatni „Delirium”, ukazał się zaledwie 27 maja 2016. Z pewnością możemy oczekiwać utworów z tej płyty w setliście Lacuna Coil.

Andrea Ferro, wokalista kapeli, stwierdził, że tworzenie „Delirium” znacznie różniło się od pracy nad poprzednimi płytami:

"

Najbardziej oczywistą rzeczą jest to, że nowy album jest cięższy i mroczniejszy. Ogólnie uważam to za nowy początek, nowy rozdział dla zespołu, bo gdy „Maki” Coti-Zelatim tworzył utwory na płytę chciał on przekroczyć bariery związane ze stereotypowym komponowaniem numerów Lacuna Coil. "

Informacją o występie zespołu pochwalili się organizatorzy festiwalu:

Niedawno poznaliśmy też laureata Złotego Bączka. Tym samym na dużej scenie ponownie zobaczymy zespół Decapitated. Kapela podzieliła się tą nowiną za pośrednictwem Facebooka:

Rozwinął się także program ASP. W nocy z 15 na 16 lipca 2016 o godzinie 2:00 zobaczymy spektakl „Przekręt (nie)doskonały” Teatru Capitol. Z kolei z występującymi w sztuce aktorami będzie można porozmawiać w czasie spotkania w sobotę 16 lipca o godz. 13:30 w Dużym Namiocie ASP.

Obok kilkudziesięciu wykonawców z kraju i ze świata, którzy zagrają na czterech scenach, w ramach Przystanku Woodstock odbędą się liczne warsztaty oraz spotkania ze znanymi postaciami świata kultury, polityki i sportu. Swoje prezentacje będą miały także najrozmaitsze projekty edukacyjne i sportowe.

Wybieracie się na Woodstock, żeby zobaczyć koncert Lacuna Coil?

Robert Skowronski
Tagi: Koncerty Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival Lacuna Coil