Lao Che w Krakowie [GALERIA]
Maciej Daszuta
29.10.2016 07:31
Lao Che w Krakowie [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Lao Che wystąpił w krakowskim Teatrze Łaźnia Nowa 28 października 2016 roku. Zobaczcie zdjęcia z tego koncertu.

Założony w 1999 roku zespół zagrał w Krakowie na koncercie zorganizowanym przez Galicja Productions. Zdobywcy Fryderyka 2016 w kategorii „Najlepsza płyta rock, metal, punk” nagrali jak dotąd sześć albumów. Debiutancki krążek, „Gusła”, ukazał się w 2002 roku. Od tego czasu w dorobku zespołu pojawiły się takie płyty jak koncepcyjne „Powstanie Warszawskie” czy „Gospel”, a także „Prąd stały / Prąd zmienny” oraz „Soundtrack”. Formacja nagrała także album koncertowy. Dziełem zamykającym dotychczasową dyskografię grupy jest „Dzieciom”, który ukazał się 6 marca 2015 roku nakładem Mystic Production.

Tytuł ostatniego wydawnictwa nawiązuje co prawda do klasycznej pozycji dziecięcej literatury - „Brzechwa dzieciom”, jednak nie jest to album kierowany do naszych pociech, a raczej do wszystkich, którzy kiedyś byli dziećmi lub nimi pozostali, mimo możliwości zakupu alkoholu. Wokalista grupy, Hubert „Spięty” Dobaczewski porusza na tym krążku głęboką problematykę codzienności. Jego zatroskany ton kontrastuje z warstwą muzyczną płyty, która jest bardzo melodyjna i śpiewna - to prawdopodobnie najbardziej żywiołowe wydawnictwo w dyskografii kapeli. Za jego produkcję odpowiada Piotr „Emade” Waglewski.

Wygląda na to, że reakcja publiczności na krakowskim koncercie przypadła artystom do gustu:

Zobaczcie, jak Lao Che prezentowało się na scenie podczas występu:

Byliście na krakowskim koncercie Lao Che w Teatrze Łaźnia Nowa?

Maciej Daszuta Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.