07.11.2015 13:35

Lao Che w Krakowie [GALERIA]

Twórcy „Powstania Warszawskiego” rozpoczęli swoją trasę koncertową od dwóch występów w Krakowie. Oba odbyły się w klubie Fabryka i oba zostały wyprzedane. Zobaczcie zdjęcia z występu Lao Che z 6 listopada 2015 roku.

Lao Che w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka/ Antyradio.pl

Występ otworzył zespół Smoking Barrelz, dopiero później mogliśmy zobaczyć na scenie gwiazdę wieczoru, która została bardzo ciepło przyjęta. Muzycy te chwile upamiętnili symbolicznym zdjęciem opublikowanym następnie na ich profilu:

Podczas koncertu Lao Che zabrzmiały utwory nie tylko z najnowszego krążka, ale i starszy materiał. Zobaczcie jak kapela wyglądała na scenie na naszych zdjęciach:

Grupa promuje obecnie swój ostatni album, „Dzieciom”, który miał premierę w marcu 2015 roku. Jego tytuł nawiązuje do twórczości Jana Brzechwy i jego „Brzechwa dzieciom”. Jednak wbrew pozorom nie jest to wcale płyta dla dzieci. Dla kogo zatem? Jak możemy przeczytać:

"

To krążek dla dorosłych dzieci, dla tych, którzy mają dzieci i dla wszystkich, którzy byli kiedyś dziećmi. Spięty prezentuje głęboką problematykę codzienności w tonie zatroskanym, z pewną dozą dydaktyzmu - co pozostaje w kontraście do warstwy muzycznej. Jest to najbardziej spontanicznie i żywiołowo stworzona płyta w dotychczasowym dorobku grupy, a do tego bardzo melodyjna i śpiewna. "

Produkcją całości zajął się Piotr „Emade” Waglewski, zaś gościnnie na krążku pojawili się Adam Miwiw-Baron i Karol Gola z grupy Pink Freud oraz Miłosz Pękala z Mitch & Mitch oraz Kwadrofonik.

Byliście na koncercie Lao Che?

Robert Skowronski
Tagi: Koncerty Lao Che Romana Makówka