Legenda czeskiego rocka gotyckiego zagra w Polsce. Kiedy i gdzie wystąpi XIII Stoleti? [DATA, MIEJSCE, BILETY]

27.09.2021 17:12
Legenda czeskiego rocka gotyckiego zagra w Polsce. Kiedy i gdzie wystąpi XIII Stoleti? [DATA, MIEJSCE, BILETY] Fot. shutterstock

XIII Stoleti to zespół, którego fanom mrocznych brzmień nie trzeba przedstawiać. Zespół przyjedzie do Polski na jeden koncert.

Fani rocka gotyckiego z pewnością długo czekali na ten koncert. Zespół XIII Stoleti jest bowiem bardzo popularny szczególnie wśród fanów festiwalu Castle Party. Czeska grupa kilkakrotnie gościła w Bolkowie. Ich doskonale sprawdzający się w wersji "live", pełen gitarowej dynamiki utwór "Elizabeth" jest jednym z nieformalnych hymnów gotyckiego festiwalu.

XIII Stoleti w Polsce

Formacja zadebiutował w roku 1992 płytą Amulet. Wcześniej lider zespołu Petr Štěpán z bratem tworzyli punkrockową grupę Hrdinové nové fronty. Zespoł swoich utworach często odwołują się do postaci historycznych – Elżbiety Batory, Béli Lugosiego, Andy’ego Warhola, Tomása de Torquemady, będących ekscentrykami odrzuconymi przez społeczeństwo. Na większości płyt, oprócz Metropolis, przeważa muzyka gitarowa.

Polecamy

XIII Stoleti z powodzeniem koncertuje na najważniejszych scenach klubowych i festiwalowych, a ich zaangażowane i klimatyczne brzmienia cieszą się ogromną popularnością wśród fanów na całym świecie.

Gościem koncertu będzie również doskonale znany miłośnikom gatunków Batalion d'Amour.

XIII Stoleti w Polsce. Data, miejsce, bilety

XIII Stoleti zagra na jedynym koncercie w Polsce 13 listopada 2021 w Zabrzu w Klubie Wiatrak.
Bilety:

  • I pula: 40 pln
  • II pula: 45 pln
  • III pula: 55 pln
  • W dniu koncertu: 60 pln

Bilety cały czas dostępne w linku w wydarzeniu i na stronie wiatrak.art.pl

Zobacz również: Tool zagra koncert w Polsce w 2022 roku [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.