26.03.2020 13:14

Legendarny polski festiwal odwołany. Kolejna edycja imprezy dopiero w 2021 roku

Kultowy polski festiwal nie odbędzie się w tym roku. Impreza od lat 70. XX wieku była synonimem buntu i wolności.

Jarocin Festiwal 2020
foto: Shutterstock

Wielkopolscy fani muzyki rockowej nie mają powodu do radości. Najpierw został przełożony Spring Break i Ethno Port a teraz władze podejmują decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji Jarocin Festiwal, który miał się odbyć 10 i 11 lipca 2020 roku.

Odwołano tegoroczny Jarocin Festiwal

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki podjął decyzję o odwołaniu Jarocin Festiwal 2020, który miał odbyć się w dniach 10 -11 lipca.

Koronawirus teorie spiskowe
Koronawirus teorie spiskowe
Przeczytaj także 19 najbardziej absurdalnych teorii spiskowych dotyczących koronawirusa

Burmistrz uzasadnił swoją decyzję sytuacją epidemiologiczna w Polsce. Adam Pawlicki poinformował o odwołaniu imprezy w środę, 25 marca 2020 roku za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

"

Ze względu na obecną sytuację zdecydowaliśmy przełożyć festiwal na przyszły rok. Chcielibyśmy także przełożyć umowy i kontrakty z artystami oraz organizatorami "

– poinformował burmistrz Jarocina.

Tegoroczna edycja Jarocin Festiwal miała się odbywać pod hasłem 50-lecia Wielkopolskich Rytmów Młodych, co także przeniesiono na 2021 rok.

Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie, który później przyjął nazwę Festiwal Muzyków Rockowych, powstał w 1980 roku z inicjatywy Waltera Chełstowskiego i Jacka Sylwina i z czasem stał się największym wydarzeniem rockowym w całym bloku wschodnim.

Formuła imprezy była prosta: połączenie koncertów ówczesnych gwiazd z konkursowymi przesłuchaniami dla amatorów. Cenzura była bezradna wobec młodych, zbuntowanych artystów, a Jarocin na zawsze stał się synonimem wolności i młodzieńczego buntu, enklawą wolnej myśli i zaangażowanej muzyki.

Zobacz również: Ponhub Premium za darmo dla wszystkich. Wystarczy obiecać, że nie będzie się wychodzić z domu

Tagi: Koncerty