Legendy polskiego metalu po raz drugi na wspólnej trasie [DATY, MIEJSCA, BILETY]

14.10.2019 16:26
Legendy polskiego metalu po raz drugi na wspólnej trasie [DATY, MIEJSCA, BILETY] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

W ramach kolejnej, zimowej trasy "Legendy Metalu" Kat & Roman Kostrzewski, Acid Drinkers, Vader i Quo Vadis odwiedzą cztery polskie miasta. Gdzie i kiedy odbędą się koncerty?

Po ogromnym sukcesie jesiennej trasy "Legendy Metalu" czterech gigantów polskiej sceny metalowej : śląski Kat & Roman Kostrzewski, poznański Acid Drinkers oraz olsztyński Vader, odwiedzą kolejne cztery polskie miasta.

Fani już nie mogą się doczekać koncertów, a organizatorzy szykują kilka niespodzianek.

Legendy polskiego metalu na wspólnej trasie: Kto zagra?

Tak jak podczas jesiennej edycji na koncertach zobaczymy zespół Kat & Roman Kostrzewski, który nadal promuje swoją najnowszą płytę "Popiór". Premiera albumu miała miejsce 1 marca 2019 roku a ostatnia płyta zespołu natychmiast po wydaniu, zyskała status kultowej. Kat to jeden z najbardziej wpływowych zespołów w historii polskiej muzyki metalowej.

Na trasie pojawi się także Vader, który słynie z dynamicznych występów okraszonych spektakularną pirotechniką. Vader wraz z Behemoth i Decapitated uznawany jest za nasz najlepszy towar eksportowy. Dowodzona przez Piotra Wiwczarka formacja od lat kochana jest na całym świecie.  

Przeczytaj także

Na trasie pojawi się również Acid Drinkers. Założona w 1986 roku formacja grająca thrash metal oraz inne odmiany muzyki metalowej wydała jak dotąd 15 albumów studyjnych, a ich dyskografię zamyka wydany w 2016 roku album „Peep Show”.

Pierwszą niespodzianką będzie gościnny udział Wolf Spider podczas jednego z koncertów. Wolf Spider to legenda polskiego thrash metalu. Zespół regularnie gościł na Metalmanii oraz na innych flagowych festiwalach w Polsce w drugiej połowie lat osiemdziesiątych.

W 1991 roku grupa zawiesiła swoją działalność, ale w 2011 roku została reaktywowana. Dyskografię zespołu zamyka album „V” z 2015 roku, który jest piątym pełnowymiarowym albumem w dorobku formacji, a jego zawartość stanowi wysokooktanowy techniczny thrash metal z wieloma zaskakującymi rozwiązaniami rytmiczno-melodycznymi.

Wokalistą zespołu jest Jasiek Popławski znany również z występów w grupie The Kroach.

Legendy polskiego metalu na wspólnej trasie: Daty, miejsca, bilety

Koncerty odbędą się w następujących miejscach:

  • 19 grudnia 2020 - Hala Urania, Olsztyn
  • 20 grudnia - Klub Muzyczny B17, Poznań
  • 21 grudnia - A2 - Centrum Koncertowe, Wrocław
  • 22 grudnia- Arena Gliwice

Bilety w cenach:

  • 70 PLN – I pula
  • 80 PLN – II pula
  • 99 PLN – III pula
  • 120 PLN –  w dniu koncertu

Bilety można kupić przez stronę eBilet

Podczas koncertu we Wrocławiu zarejestrowany zostanie materiał DVD.

Zobacz również: Był Kiedyś Jarocin 2019: Gdzie i kiedy? [DATA, BILETY, LINE-UP]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.