14.07.2018 15:23

Leśne Licho zagrało na Castle Party 2018 [GALERIA]

Leśne Licho porwało publiczność podczas Castle Party 2018. Folkmetalowy zespół z Podkowy Leśnej swoim występem otworzył imprezę na dużej scenie festiwalu w piątek 13 lipca 2018.

Leśne Licho
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Festiwal Castle Party 2018 rozpoczął się już w środę, 11 lipca 2018 roku, jednak główne atrakcje przewidziano dopiero na weekend. Od piątku do niedzieli na dużej scenie gotyckiej imprezy występują m.in. Vulture Industries, Agonoize, Made In Poland, Gothminister oraz grupa Samael. Koncert otwarcia sceny na zamku w piątkowe popołudnie wykonał polski zespół Leśne Licho.

Leśne Licho na Castle Party 2018

Leśne Licho to zespół założony w 2007 roku z inicjatywy gitarzysty Mikiego. Folkowometalowy repertuar grupy czerpie z muzyki słowiańskiej i nordyckiej, zaś teksty nawiązują do podań ludowych, legend i mitów. Grupa ma za sobą liczne występy podczas festiwali i imprez plenerowych. Grali już m.in. na Średniowieczu w Maszewie, Dniach Jakuba Wędrowycza, Ogólnopolskim Zlocie Miłośników Folk Metalu, Hello Folks w Lublinie, Zlocie Słowian i Wikingów w Drohiczynie, Festiwalu Kultury Słowian „Stado” oraz Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Podczas koncertu na Castle Party 2018 muzycy stanęli na wysokości zadania i godnie otworzyli imprezę na scenie na zamku, zaś przyodziana w wianek Anna Achtelik urzekała uczestników nie tylko swoim wokalem.

Castle Party 2018 - jubileuszowa edycja festiwalu

Castle Party 2018 odbywa się w dniach 11-15 lipca 2018 na terenie bolkowskiego zamku. Podczas jubileuszowej edycji odbyły się już m.in. koncerty Psychoformaliny, Aviaries, Past, The Eden House, Theatre of Hate oraz makabryczne show zespołu Agonoize. W programie Castle Party 2018 znalazły się także występy grup: Samael, Project Pitchfork, Faun, Tyske Ludder, Made In Poland, Grausame Tochter, The House of Usher, Escape with Romeo, Traitrs, Gothminister oraz Department.

Festiwal w Bolkowie co roku przyciąga rzesze fanów gotyckich brzmień. To największa tego typu impreza w Europie Środkowo-Wschodniej. Do XII-wiecznego zamku zjeżdżają się m.in. Brytyjczycy, Niemcy, Czesi i Rosjanie, a nawet goście z Australii. Uczestnicy każdej edycji prześcigają się w pomysłach na festiwalowy image. Zapraszamy do przeglądania galerii gotyckich stylizacji fanów Castle Party 2018.

Natalia Hluzow
Tagi: Koncerty Castle Party Romana Makówka Galeria