25.02.2016 07:37

Living Colour wystąpi na Przystanku Woodstock 2016

Znamy kolejną zagraniczną gwiazdę, która pojawi się na 22. Przystanku Woodstock. Dla publiczności zgromadzonej w Kostrzynie zagra Living Colour.

Living Colour wystąpi na Przystanku Woodstock 2016
foto: materiały prasowe

Skład kapel, które zagrają na festiwalu zaczyna się powiększać. Wcześniej ogłoszono m.in. Tarję Turunen, Apocalypticę oraz Bring Me The Horizon. Teraz organizatorzy do tej puli dodali Amerykanów z Living Colour. Informację podano za pośrednictwem fanpage'a Przystanku Woodstock:

Szczęśliwą nowiną o występie na 22. edycji festiwalu, który odbędzie się w dniach 14-16 lipca 2016 roku, podzielił się także sam zespół:

Living Colour wywodzi się z Nowego Jorku, a swoją karierę rozpoczął w połowie lat 80. W skład zespołu wchodzą wokalista Corey Glover, gitarzysta Vernon Reid, basista Doug Wimbish i perkusista Will Calhoun. Debiutancki krążek kapeli, „Vivid”, został wydany w 1988 roku - z tej płyty pochodził przebój Living Colour, czyli „Cult of Personality”. W 1995 z powodu nieporozumień podczas prac nad czwartym albumem doszło do rozpadu grupy. Muzycy wrócili po sześcioletniej przerwie w 2001 i kontynuują swoją działalność.

Jak co roku w ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się liczne spotkania z osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Uczestnicy Festiwalu będą mieli okazję do wzięcia udziału w różnych formach warsztatów artystycznych oraz zaangażowania się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. Na Przystanku Woodstock zaprezentują się także organizacje pożytku publicznego, realizowane też będą projekty edukacyjne oraz sportowe.

Gwiazdami poprzednich edycji festiwalu były m.in. Type O Negative, Papa Roach, Ministry, Life of Agony, Machine Head i The Prodigy. W 2015 roku w Kostrzynie zagrały m.in. zespoły Within Temptation, Dream Theater, Black Label Society i Decapitated.

Wybieracie się na Woodstock, by zobaczyć koncert Living Colour?

Robert Skowronski
Tagi: Koncerty Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival