Living Colour wystąpi na Przystanku Woodstock 2016

Robert Skowronski
25.02.2016 07:37
Living Colour wystąpi na Przystanku Woodstock 2016 Fot. materiały prasowe

Znamy kolejną zagraniczną gwiazdę, która pojawi się na 22. Przystanku Woodstock. Dla publiczności zgromadzonej w Kostrzynie zagra Living Colour.

Skład kapel, które zagrają na festiwalu zaczyna się powiększać. Wcześniej ogłoszono m.in. Tarję Turunen, Apocalypticę oraz Bring Me The Horizon. Teraz organizatorzy do tej puli dodali Amerykanów z Living Colour. Informację podano za pośrednictwem fanpage'a Przystanku Woodstock:

Szczęśliwą nowiną o występie na 22. edycji festiwalu, który odbędzie się w dniach 14-16 lipca 2016 roku, podzielił się także sam zespół:

Living Colour wywodzi się z Nowego Jorku, a swoją karierę rozpoczął w połowie lat 80. W skład zespołu wchodzą wokalista Corey Glover, gitarzysta Vernon Reid, basista Doug Wimbish i perkusista Will Calhoun. Debiutancki krążek kapeli, „Vivid”, został wydany w 1988 roku - z tej płyty pochodził przebój Living Colour, czyli „Cult of Personality”. W 1995 z powodu nieporozumień podczas prac nad czwartym albumem doszło do rozpadu grupy. Muzycy wrócili po sześcioletniej przerwie w 2001 i kontynuują swoją działalność.

Jak co roku w ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się liczne spotkania z osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Uczestnicy Festiwalu będą mieli okazję do wzięcia udziału w różnych formach warsztatów artystycznych oraz zaangażowania się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. Na Przystanku Woodstock zaprezentują się także organizacje pożytku publicznego, realizowane też będą projekty edukacyjne oraz sportowe.

Gwiazdami poprzednich edycji festiwalu były m.in. Type O Negative, Papa Roach, Ministry, Life of Agony, Machine Head i The Prodigy. W 2015 roku w Kostrzynie zagrały m.in. zespoły Within Temptation, Dream Theater, Black Label Society i Decapitated.

Wybieracie się na Woodstock, by zobaczyć koncert Living Colour?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.