31.01.2020 12:03

Lordi: metalowcy, którzy wygrali Eurowizję, zagrają koncert w Polsce w 2020 roku

Fińska grupa Lordi znana ze swojego groźnego wizerunku scenicznego wraca do Polski, Muzycy zagrają wkrótce we Wrocławiu. 

Lordi
foto: Wikipedia/Indrek Galetin/nagi.ee

Grupa Lordi ze swoim wizerunkiem scenicznym raczej nie nadawałaby się na występ na dożynkach czy rodzinnym pikniku. Chociaż zespół nie gra najbardziej skrajnych odmian metalu, to dla przeciętnego Kowalskiego jego muzyka może być ekstremalna. Dlatego dziwi i cieszy fakt, że mimo to formacji udało się wygrać 51. Konkurs Piosenki Eurowizji, gdzie wystąpili ze swoim hitem "Hard Rock Hallelujah".

Lordi w Polsce w 2020 roku

Muzycy pochodzą z Finlandii i założyli zespół w 1996 roku. Członkowie zespołu poznali się na koncercie innej rockowej grupy - KISS i podjęli decyzję o wspólnym graniu. Od tamtej pory nagrali 9 płyt i aktywnie koncertowali.

Cover Lordi po rosyjsku
Cover Lordi po rosyjsku
Przeczytaj także Jak brzmi „Hard Rock Hallelujah” Lordi po rosyjsku?

W 2019 roku Lordi pojawił się na XXV edycji Pol'and"Rock w Kostrzynie nad Odrą. Kapela ogłosiła, że wróci do naszego kraju już niebawem. Koncert odbędzie się 31 marca 2020 roku we wrocławskim Centrum Koncertowym A2.

Lordi w Polsce. Bilety

Bilety na wydarzenie w pierwszej puli kosztują 88 złotych. Wejściówki można nabyć za pośrednictwem eventim.pl. Na koncercie będą dostępne wyłącznie miejsca stojące.

Zobacz też: Koncerty, które odbędą się we Wrocławiu w 2020 roku

Tagi: Koncerty Lordi