11.08.2016 14:15

Loudness na Wacken Open Air 2016 [GALERIA]

Japoński zespół wystąpił drugiego dnia festiwalu przed publicznością zgromadzoną w Wacken. Prezentujemy Wam najciekawsze zdjęcia z tego koncertu!

Loudness na Wacken Open Air 2016 [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Grupa, której kariera rozpoczęła się w 1981 roku zaprezentowała swój repertuar na niemieckiej ziemi podczas Wacken Open Air 2016.Kapela, którą od początku tworzą basista Masayoshi Yamashita, gitarzysta Akira Takasaki, wokalista Minoru Niihara oraz od 2009 roku także perkusista Masayuki „Ampan” Suzuki w miejsce zmarłego w 2008 roku Munetaki Higuchi ma już na swoim koncie 25 albumów studyjnych. Najnowszy z nich, „The Sun Will Rise Again”, w ukazał się w 2014 roku.

Zobaczcie, jak muzycy pokazali się na scenie tegorocznej edycji festiwalu.

Wacken Open Air, jedno z największych wydarzeń w świecie metalu, gromadzi co roku ponad stutysięczną publiczność i wyprzedawane jest całkowicie w zaledwie kilka godzin. Podczas tegorocznej edycji muzycy i organizatorzy uczcili pamięć zmarłego 28 grudnia 2015 roku byłego lidera Motorhead, Lemmy'ego Kilmistera, podczas oficjalnego pożegnania na scenie festiwalu.

W całej imprezie udział m.in. Phil Campbell's All Starr Band, Skyline, Vader, Foreigner, Tarja Turunen, Saxon, Eluveitie, Bullet For My Valentine, Entombed A.D., Therion, Dragonforce, Steel Panther, Triptykon, Symphony X, Borknagar, Blind Guardian i Twisted Sister. 

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria