08.07.2016 09:01

Luxtorpeda na Jarocin Festiwal 2016 [GALERIA]

Grupa, która powstała w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha, wystąpiła w pierwszym dniu tegorocznego festiwalu w Jarocinie. Zobaczcie, jak było na koncercie!

Luxtorpeda na Jarocin Festiwal 2016 [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Luxtorpeda zaprezentowała swój repertuar na Scenie Głównej razem z zespołami TSA, Oberschlesien, Kabanos, maltańskim Red Electric, a także zagraniczną gwiazdą Five Finger Death Punch. Zespół, który obecnie tworzą wokalista i gitarzysta Robert „Litza” Friedrich, wokalista Przemysław „Frencel”, gitarzysta Robert „Drężek”, basista Krzysztof „Kmieta” Kmiecik i perkusista Tomasz „Krzyżyk” Krzyżaniak zaprezentował kawałki z albumu „MYWASWYNAS, który trafił na rynek 1 kwietnia 2016 roku, dokładnie 2 lata po płycie „A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki”, a także utwory z poprzednich trzech krążków.

Po występie muzycy przyznali, że Jarocin to dla nich miejsce naprawdę szczególne. W 2011 roku grupa miała w tym miejscu szansę zagrać koncert, występując zamiast brytyjskiego zespołu The Subways, który z powodów zdrowotnych wokalisty w ostatniej chwili odwołał swój udział w festiwalu.

W połowie kwietnia 2016 roku Krzysztof „Kmieta” Kmiecik i Tomasz „Krzyżyk” Krzyżaniak odwiedzili redakcję serwisu Antyradio.pl, by opowiedzieć o kulisach powstawania 4. płyty Luxtorpedy. Na najnowszym krążku zespołu, „MYWASWYNAS, znalazło się 11 utworów, a cały longplay promowały single „Pozdrawiamy”, „Zerwali sieć”, „Jak husaria” oraz „Silnalina”. Teledysk do ostatniego z tych numerów został zmontowany z fragmentów nagrań przesłanych przez fanów.

Luxtorpedę będzie można również usłyszeć na 22. Przystanku Woodstock, który odbędzie się w dniach 14-16 lipca 2016 roku. Zespół wystąpi także podczas Cieszanów Rock Festiwal 2016 w dniach 18-21 sierpnia, na którym będzie można usłyszeć m.in. grupy Dubioza Kolektiv, Finntroll, Strachy Na Lachy i El Dupa, a także gościa specjalnego - Marky Ramone’s Blitzkrieg.

Byliście kiedyś na koncercie Luxtorpedy?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Luxtorpeda Koncerty Romana Makówka Galeria