17.03.2016 07:42

Luxtorpeda rozpocznie 22. Przystanek Woodstock

Poznański zespół pojawi się jako pierwszy na scenie w Kostrzynie, aby dźwiękami swojej muzyki przywitać uczestników 22. Przystanku Woodstock.

Luxtorpeda rozpocznie 22. Przystanek Woodstock
foto: materiały prasowe

Skład kapel, które zagrają na festiwalu zaczyna się powiększać. Wcześniej ogłoszono kilku zagranicznych wykonawców m.in. Tarję Turunen, Apocalyptikę, Bring Me The Horizon oraz Living Colour. Tradycyjnie nie zabraknie również polskich wykonawców, a jednym z nich będzie grupa Luxtorpeda, która zainauguruje 22. Przystanek Woodstock.

Zespół udostępnił już tę informację na swoim fanpage'u:

Z kolei organizatorzy festiwalu przypomnieli, jak Luxtorpeda poradziła sobie w 2012 roku na woodstockowej scenie. Wówczas koncert odbył się już po zmroku, tym razem kapela zaprezentuje swoją twórczość w świetle słońca. Posłuchajcie wykonania utworu „3000 świń” podczas 18. edycji imprezy:

Zespół Luxtorpeda powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha, który był wcześniej m.in. gitarzystą w Acid Drinkers. Kapela ma na swoim koncie już trzy studyjne albumy, z czego debiut ukazał się w 2011 roku i szybko spotkał się z uznaniem słuchaczy i krytyki. 1 kwietnia 2016 roku ukaże się czwarty album grupy o tytule „MYWASWYNAS”.

Z tego krążka poznaliśmy już wersję demo tytułowego utworu, w którym ważną rolę odgrywa partia chórku. Sam zespół skomentował na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, że ten numer świetnie sprawdziłby się podczas Przystanku Woodstock, gdzie chór tworzyłby 500-tysięczny tłum. Już wiemy, że to marzenie zostanie zrealizowane.

Ostatnim wydawnictwem Luxtorpedy pozostaje na dany moment „EPka”, na której znalazły się 3 kawałki - „Shoah”, „44 dni” i „Pod sufitem”.

Festiwal organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy odbędzie się w dniach 14-16 lipca 2016 roku. Obok kilkudziesięciu wykonawców z kraju i ze świata, którzy zagrają na czterech scenach, w ramach Przystanku Woodstock odbędą się liczne warsztaty oraz spotkania ze znanymi postaciami świata kultury, polityki i sportu. Swoje prezentacje będą miały także najrozmaitsze projekty edukacyjne i sportowe.

Wybieracie się na Woodstock, by zobaczyć koncert Luxtorpedy?

Robert Skowronski
Tagi: Luxtorpeda Koncerty Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival