02.10.2017 12:52

Łydka Grubasa w Krakowie [GALERIA]

Zespół wystąpił 30 września 2017 roku w klubie Zaścianek. Mamy dla Was zdjęcia z tego wydarzenia.

Łydka Grubasa w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Jak huragan Adelajda, wlokąc za sobą złowrogi odór cebul, metalowe perpetum debile przetacza się przez Polskę. Szerzy straszne zniszczenia i zagładę, rwąc papę z dachu i zwijając asfalt po drodze. Dzieją się rzeczy straszne: kluby pękają w szwach, ochrona upycha oszalałych fanów kolanem, rozhisteryzowane groupies zdejmują majtki przez głowę, koniki pod klubami sprzedają bilety po cztery worki złotych monet.

Trasa, która przebiła wszystkie koncerty Metallicy i Foo Fighters w Polsce, zawitała do Krakowa, gdzie Łydce Grubasa towarzyszył inny legendarny Zespół Pieśni i Tańca Twoyastara Of Death.

Kilkugodzinna czarna msza spowodowała potworne spustoszenia w krakowskim Zaścianku, a także doprowadziła do paniki zgromadzonych na pobliskim Stadionie Wisły kibiców. Na skutek straszliwych ryków gitar i ogłuszającego huku perkusji dobiegających z klubu, drużyny Wisły i Jagelonii doszły do porozumienia i aby jak najszybciej uciec przed zagładą, zremisowały mecz.

W celu uniknięcia zamieszek i możliwych pogryzień dokonywanych przez fanów mocnego uderzenia, niezliczone jednostki Policji, Straży Miejskiej i ochrony, szybko i sprawnie ewakuowały wszystkich kibiców tuż przed zakończeniem koncertu w Zaścianku. Tylko dzięki temu obyło się bez ofiar, bowiem Łydka i Twoyastara jeńców nie brali grając swoje największe evergreeny: „Kleszcz”, „Najtmer” i „Szatan Party” (Twoyastara Of Death) oraz „Rapapara”, „Gdzie jest krzyż”, „Moja fujara” (Łydka Grubasa). By definitywnie dokonać zniszczenia na końcu koncertu bijąc blaskiem stu bomb atomowych, ukazała się wielka i wszechmogąca Lupa Grubasa, która wypaliła oczy i mózgi wszystkim w promieniu 20 kilometrów.

Zobaczcie to na własne oczy! Ryzykowaliśmy życiem (i zdrowiem psychicznym) dla tych zdjęć:

Dla tych również ryzykowaliśmy:

Koncert odbył się w ramach jesiennej trasy Łydki Grubasa promującej płytę „O-dur C-ból”. Sprawdźcie, gdzie jeszcze pojawi się kapela:

  • 6 października 2017 – Łódź - Magnetofon
  • 13 października 2017– Olsztyn - Nowy Andergrant
  • 14 października 2017 – Gdańsk - Wydział Remontowy
  • 20 października 2017 – Włocławek - Czarny Spichrz
  • 21 października 2017 – Wrocław - Stara Piwnica
Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria