14.06.2019 23:20

Machine Head w oryginalnym składzie wystąpi dwukrotnie w Polsce [DATY, MIEJSCA, BILETY]

Machine Head będzie gościł w Polsce w ramach jubileuszowej trasy po Europie. Sprawdźcie szczegóły wyjątkowych koncertów.

Machine Head
foto: TORKIL ADSERSEN/AFP/EAST NEWS

W sierpniu 1994 roku, Robert Flynn, Logan Mader, Adam Duce i Chris Kontos, od tej pory znani jako Machine Head, wydali swój debiutancki album – „Burn My Eyes”.

Płyta została bardzo dobrze przyjęta i odniosła ogromny sukces. Ćwierć wieku od premiery, w październiku 2019 roku, Amerykanie wyruszą w trasę koncertową, a na scenie zobaczymy oryginalny skład zespołu – do Flynna i Jareda MacEacherna, którzy obecnie stanowią skład Machine Head, dołączą Mader i Kontos.

Jak zdradzają organizatorzy, koncerty trwać będą niemal trzy godziny i zostaną podzielone na dwie części. W pierwszej usłyszymy aktualny repertuar Machine Head, w drugiej grupa wykonywać będzie po raz pierwszy w historii cały materiał z "Burn My Eyes".

W utworach z debiutu zespołu, do grającego na gitarze wokalisty i lidera Machine Head Robba Flynna oraz basisty Jareda MacEacherna dołączą dwaj członkowie oryginalnego składu, którzy przyczynili się do powstania "Burn My Eyes", czyli charyzmatyczny perkusista  Chris Kontos i gitarzysta Logan Mader.

Machine Head w coverze Linkin Park „In The End”
Machine Head w coverze Linkin Park „In The End”
Przeczytaj także Machine Head w coverze Linkin Park „In The End”

"Burn My Eyes" uznawany jest za jeden najlepszych albumów grupy z Oakland. Do tej pory znalazł 400 tysięcy nabywców, pozostając zarazem jednym z najlepiej sprzedających się płyt w dziejach nowojorskiej Roadrunner Records. Ostatnia studyjna płyta Machine Head - "Catharsis", miała premierę na początku 2018 roku.

Przygotowania do jubileuszowej trasy Machine Head (z udziałem Kontosa i Madera) wyglądały następująco:

Machine Head w Polsce: Daty, miejsca, bilety

Dwa niezwykłe koncerty Machine Head odbędą się kolejno 18 października 2019 roku w gdańskim klubie B90 i dzień później na deskach warszawskiej Proximy.

Bilety w przedsprzedaży będzie można kupić w cenie od 119 zł (140 zł w dniu imprezy) na stronie organizatora

Przypominamy, że uprawianie seksu pod barierkami podczas koncertu Machine Head, może skutkować usunięciem z imprezy.

Zobacz również: Slayer zagrał pierwszy koncert z byłym gitarzystą Machine Head

Tagi: Koncerty Machine Head