Mando Diao i Clock Machine na Przystanku Woodstock 2017

Jakub Gańko
20.03.2017 21:57
Mando Diao i Clock Machine na Przystanku Woodstock 2017 Fot. Krystian Trela / Reporter / East News

Poznaliśmy kolejnych artystów, którzy pojawią się na kolorowej scenie w Kostrzynie nad Odrą. Sprawdźcie szczegóły!

Mando Diao

Mando Diao to zespół wiecznie poszukujący nowych inspiracji i odważnie odkrywający nowinki nie tylko muzyczne, ale też techniczne. Jako jedni z pierwszych przenieśli swoją działalność do sieci społecznościowych, testując ich przydatność w promocji muzyki – a było to jeszcze w czasach przed Facebookiem i MySpace. W 2014 roku Mando Diao wykorzystał technikę 3D i rzeczywistości wirtualnej na potrzeby albumu „Aelita”. Było to pierwsze wydawnictwo, które zostało nagrane w nowatorskiej technice 360 audio. Mando Diao nie stroni też od sportu, uświetniając swoimi występami takie emocjonujące wydarzenia sportowe jak ważne mecze ligowe, mistrzostwa narciarskie i snowboardowe, mistrzostwa hokejowe DEL Winter Game, pojedynki bokserskie, zawody Formuły I i zawody motorowe DTM. Jego utwór „Love Last Forever” stał się oficjalnym utworem muzycznym Mistrzostw Świata w biegach przełajowych w 2015.

Muzycy z Mando Diao bezkompromisowo podążają ścieżkami własnych inspiracji, muzycznych zainteresowań i wizji. Zbaczając z nudnych utartych ścieżek, artyści wyznaczają nowe trendy i odkrywają nowe kierunki na muzycznej mapie świata. Czasem zapuszczają się na prawdziwe folkowe terytorium, na przykład w utworze „Never Seen the Light of Day”, czy też odkrywają hip-hopowe rejony na utworze wyprodukowanym przez braci Salazar „Give me Fire”. Po współpracy z producentami hiphopowymi przyszedł czas na to, by zmierzyć się z klasyką szwedzkiej poezji w utworze „Infruset”, na który złożyła się twórczość poety Gustava Frödinga.

Aktualnie muzycy przygotowują najnowsze wydawnictwo „Good Times”. Ósmy album Mando Diao ma ujrzeć światło dzienne wiosną 2017 roku.

Clock Machine

Muzycy tej kapeli od młodzieńczych lat przejawiali dryg do muzyki. Wszystkiego nauczyli się sami, w domu. Zagrali już na Przystanku Woodstock i na Orange Warsaw Festiwal. Zostali finalistami Empik Make More Music oraz zwycięzcami WOW Music Awards. Zwinęli główne nagrody m.in. na 41 Festiwalu FAMA i Eliminacjach do Przystanku Woodstock.

Po zapoznaniu się ze smakiem nagrywania w profesjonalnym studiu przy debiutanckim albumie „Greatest Hits" i obejrzeniu wielu filmów biograficznych gwiazd rocka, postanowili nagrać album „sami”. Dzięki pomocy wielu przyjaciół udało się skonstruować kopię Abbey Road w Villi Generała Ziętka w Ustroniu i nagrać płytę LOVE.

Jak mówią: „Miesiąc, który tam spędziliśmy, będzie już zawsze należał do najpiękniejszych w naszym życiu. Uwielbialiśmy się i nienawidziliśmy, ale wyszło z tego 14 utworów. Powstawały w całości tam, nagrywane niekiedy na setkę, za jednym podejściem, czasem z zawiązanymi oczami, po prostu dziejąc się same."

Przystanek Woodstock

23. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku. Pierwszą ogłoszoną gwiazdą imprezy stał się zespół Amon Amarth. Kolejno dowiedzieliśmy się, że na scenach festiwalu wystąpią również Trivium, Orange Goblin, The Exploited i Kyle Gass Band. Zobaczyć będzie można także zespoły The Qemists i Nothing But Thieves, które dołączyły do line-upu pod koniec stycznia 2017.

Na początku lutego organizatorzy ujawnili także, że na scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się brytyjska grupa Slaves i założony w 1986 roku amerykański zespół Prongs. Do ogłoszonych wcześniej kapel dołączyły Wilki oraz The Bloody Beetroots, a na początku marca 2017 okazało się, że na festiwalu będzie można również usłyszeć Domowe Melodie i The Dead Daisies & Orkiestrę Filharmonii Gorzowskiej oraz Dub Inc., Blues Pills, Łąki Łan i Tabu.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.