09.12.2015 08:06

Manowar o trasie „Gods And Kings World Tour 2016”

Joey DeMaio wyjaśnił czego mogą się spodziewać fani szykujący się na najbliższe koncerty kapeli. Co powiedział basista amerykańskiej grupy, która w styczniu 2016 roku zagra na warszawskim Torwarze?

Manowar o trasie „Gods And Kings World Tour 2016”
foto: materiały prasowe

Na początku grudnia 2015 roku, podczas konferencji w niemieckim Bochum, Joey DeMaio zaprezentował kolejne informacje dotyczące projektów scenicznych, zaplanowanych w ramach trasy „Gods And Kings World Tour 2016”, która rozpocznie się już w połowie stycznia 2016 roku. Za sprawą nowych koncertów Manowar chce promować 13. studyjny album „Kings Of Metal MMXIV”, który ukazał się w 2014 roku oraz uczcić 8. rocznicę wydania płyty „Gods Of War”. 

Joey DeMaio zapewnił, że nowa produkcja dostarczy fanom wszystkiego, czego tylko mogą zapragnąć miłośnicy koncertów - doskonałą jakość dźwięku, sensacyjne efekty wizualne, a przede wszystkim najbardziej cenione i uwielbiane utwory. 

"

Jesteśmy bardzo podekscytowani zbliżającą się możliwością podzielenia się na scenie naszym monumentalnym światem fantasy z oddaną i wierną społecznością Manowarriors. Ta trasa to prawdziwe multimedialne doświadczenie! Przez wiele miesięcy pracowaliśmy bez wytchnienia z naszym działem kreatywnym oraz zapleczem scenografów nad stworzeniem ekskluzywnych materiałów audio oraz wideo, które zaprezentujemy podczas występów. Muzycznym oraz wizualnym mottem zbliżającego się tournee będzie „Gods and Kings” (bogowie i królowie) i to jest właśnie to, czego możecie się spodziewać! W trakcie koncertów nie zabraknie demonów, królów, starożytnych zabytków oraz... Cóż, nie mogę ujawnić wszystkiego.  "

Przedstawiciele zespołu zdradzili, że w ramach nadchodzącej trasy wykorzystane zostaną wysokiej rozdzielczości ekrany LED o powierzchni 150 m², a także aż 300 tysięcy wat dla zapewnienia doskonałych efektów dźwiękowych. Sprzęt oraz niezbędne zaplecze produkcyjne pokona ponad 8 tysięcy kilometrów oraz 12 krajów, za pomocą 6 ciężarówek oraz 5 autokarów. W całym przedsięwzięciu weźmie udział 100 wysoko wykwalifikowanych członków produkcji.

Na konferencji prasowej w Bochum zespół zaprezentował również trzy premierowe teledyski do utworów ‘„The Heart Of Steel MMXIV’”, ‘„Warriors Of The World United”’ oraz „The Dawn Of Battle”’. Basista Manowar wyjaśnił, że klipy mają być podziękowaniem dla najlepszych fanów na świecie.

"

Tym, którzy nie byli jeszcze nigdy na naszym koncercie, zaprezentowane nagrania dadzą wyobrażenie o niezrównanej miłości, jaką czujemy stojąc na scenie, a także energii, która iskrzy między nami a społecznością Manowarriors w trakcie koncertów! To największa nagroda za pracę, którą wkładamy w nasze występy.  "

Koncert Manowar w Warszawie

Amerykańska grupa wystąpi w stolicy Polski 16 stycznia 2016 roku w hali Torwar. Członkowie grupy zgodzili się również zagrać jeden z utworów wybranych przez polskich fanów, a w przeprowadzonej sondzie najwięcej głosów otrzymał numer „Battle Hymn”. Wejściówki można nabywać za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, Eventim.pl i eBilet.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

Wybieracie się na koncert Manowar w Warszawie? 

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty Manowar