22.10.2018 16:54

Mark Knopfler na dwóch koncertach w Polsce w 2019

Mark Knopfler, miłośnik pilatesu, właściciel trzech muzycznych doktoratów honoris causa, muzyk sklasyfikowany na 27. miejscu listy „gitarzystów wszech czasów” magazynu Rolling Stone oraz wielokrotny zdobywca nagrody Grammy, po raz kolejny odwiedzi Polskę. 

Mark Knopfler na dwóch koncertach w Polsce w 2019
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Mark Knopfler w ramach trasy „Down The Road Wherever” wystąpi u naszym kraju aż dwukrotnie. Legendarnego muzyka Dire Straits zobaczymy 10 lipca 2019 w TAURON Arena Kraków oraz dzień później, 11 lipca 2019 w ERGO Arena Gdańsk.

Mark Knopfler na dwóch koncertach w Polsce w 2019

foto: materiały prasowe

Mark Knopfler podczas całej trasy, będzie występował z rozbudowanym dziesięcioosobowym zespołem, z większością muzyków pracuje już od ponad dwóch dekad. Na koncertowej setliście znajdą się wybrane utwory z nowej płyty „Down The Road Wherever”, a także evergreeny znane z dotychczasowego dorobku artysty. Jak twierdzą dobrze poinformowane źródła, podczas koncertów można też liczyć na jedną lub dwie niespodzianki z odległych zakątków repertuaru muzyka.

„Down The Road Wherever” to dziewiąty, solowy album w dorobku gitarzysty. Płyta została nagrana w należącym do muzyka studio British Grove w zachodnim Londynie. Jego premiera wyznaczona jest na 16 listopada 2018 i jak twierdzi sam Knopfler trasa koncertowa jest integralną część związaną z jego wydaniem.

"

Moje piosenki są stworzone do wykonywania na żywo. Kocham cały proces pisania ich samemu i nagrywania ich potem wraz z zespołem, ale ostatecznie najlepszą częścią jest wykonywanie ich na żywo dla publiczności. Lubię całe to zamieszanie - podróżowanie z miasta do miasta i interakcje z tą grupą muzyków - to totalna przyjemność. Naprawdę bardzo na to czekam. "

Mark Knopfler w Polsce 2019 - gdzie kupisz bilety?

Wejściówki na polskie koncerty kupicie w cenie od 150 złotych i dostępne będą w ogólnej sprzedaży od poniedziałku, 5 listopada 2018 od 10.00 na LiveNation.pl. Przedsprzedaż Official Community wystartuje w poniedziałek, 29 października 2018 o 10.00 i potrwa do poniedziałku, 5 listopada 2018 do 9.00. Przedsprzedaż dla zarejestrowanych użytkowników strony LiveNation.pl potrwa od środy, 31 października 2018 od 10.00 do poniedziałku, 5 listopada 2018 do 9.00.

Bilety można również nabyć za pośrednictwem strony ebilet.pl

>>TUTAJ KUPISZ BILET NA KONCERT MARKA KNOPFLERA<<

Mark Knopfler jest uznany za jednego z najlepszych gitarzystów wszech czasów i sprzedał ponad 120 milionów albumów w całej karierze (w Dire Straits oraz solowej), a wiele jego utworów stało się standardami, w tym: „Money For Nothing”, „Sultans of Swing”, „Romeo & Juliet” i „Walk Of Life”. Wydał osiem solowych albumów, a także nagrał „Neck and Neck” z gitarzystą Chetem Atkinsem i współpracował z Emmylou Harrisem przy „All The Roadrunning”.

Stworzył także kilka ścieżek dźwiękowych do filmów, w tym „Local Hero”, „The Princess Bride” i „Altamira”. Poza produkcją własnych płyt, Knopfler wyprodukował także albumy m.in. Boba Dylana i Randy’ego Newmana. Knopfler został Oficerem Orderu Imperium Brytyjskiego w 1999 roku, a także otrzymał prestiżową nagrodę Lifetime Achievement Award w Ivor Novellos w 2012 roku.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Mark Knopfler