05.07.2017 14:35

Mastodon w Gdańsku [GALERIA]

W klubie B90 oprócz grupy Mastodon pojawili się również Wolves Like Us oraz Proghma-C. Obejrzyjcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Mastodon w Gdańsku [GALERIA]
foto: Agnieszka vSpectrum Jędrzejewska

4 lipca 2017 roku Mastodon zaprezentował się w klubie B90 w Gdańsku. Zespół właśnie promuje krążek „Emperor of Sand”, który ukazał się 31 marca 2017 i wskoczył na 7. miejsce listy Billboardu. W pierwszym tygodniu sprzedało się 43 tysięcy egzemplarzy nowego krążka. Jest on concept albumem, którego motywem przewodnim jest walka z rakiem.

Podczas gdańskiego koncertu oczywiście nie zabrakło materiału z tej płyty, jak również i starszych hitów.

Zobaczcie, jak kapela zaprezentowała się na tym występie:

Jako support zagrały kapele Wolves Like Us oraz Proghma-C. Pierwszy to norweski zespół, który określa swoją twórczość jako „dark rock”. W 2011 roku formacja wydała debiutancki album „Late Love”. Druga płyta, „Black Soul Choir” pochodzi z roku 2014. Kapela obecnie pracuje nad nowym wydawnictwem.

Proghma-C powstał w 2002 roku w Gdańsku, w którym grają Paweł Smakulski oraz Łukasz Kumański. Skład uzupełnia basista Arek Litkowiec i Patryk Zwoliński (m.in. eks-Blindead, eks-Antigama). Kapela wydała EP-kę „Down In A Spiral” oraz album „Bar-do Travel”.

Byliście na koncercie grupy Mastodon?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Mastodon