29.03.2016 12:44

Mastodon zagra w Polsce w 2016

Amerykańscy rockmani wystąpią 22 sierpnia 2016 roku w klubie Progresja Music Zone w Warszawie. Sprawdźcie ceny biletów.

Mastodon zagra w Polsce w 2016
foto: Reporter / East News

Mastodon pojawi się po raz piąty w Polsce - po występach na Sonisphere Poland 2011, Impact Festival 2013 (przerwany z powodu deszczu) oraz dwóch edycjach Ursynaliów - w ramach europejskiej trasy festiwalowej. W naszym kraju muzycy zdecydowali się jednak na pierwszy samodzielny występ, który odbędzie się w warszawskim klubie Progresja Music Zone.

Bilety są już dostępne na stronie klubu - poniżej przedstawiamy ich cennik:

  • 105 zł - bilet zwykły
  • 108 zł - bilet kolekcjonerski
  • 118 zł - bilet personalizowany (limit 10 sztuk)
  • 120 zł - na bramce

Ostatni album grupy to wydany w czerwcu 2014 roku „Once More 'Round the Sun”. Krążek poruszał tematykę życia i śmierci, straty i odrodzenia. Obok charakterystycznych riffów Brenta Hindsa i Billa Kellihera nie zabrakło potężnej rytmiki i zróżnicowanych wokali. Jak wyjawiał sam Hinds, album stanowił dla niego dosłownie rok wyjęty z życia.

"

W poszukiwaniu inspiracji do tekstów dyskutowaliśmy o sytuacjach, które przytrafiły nam się w przeszłości. 365 dni z życia zespołu. To była trudna i dziwna podróż. Kończyliśmy pewien muzyczny etap, gdy wszystko inne wokół toczyło się swoim rytmem. "

Mastodon był w swojej karierze wielokrotnie wyróżniany. Na temat jego twórczości pochlebnie wypowiadali się m.in. muzycy Metalliki, Pearl Jam, Queens of the Stone Age, CeeLo Green i Feist. Jego ostatni album zadebiutował na 6. miejscu listy Billboard 200 dzięki sprzedaży na poziomie 34 tysięcy sprzedanych egzemplarzy na terenie Stanów Zjednoczonych w pierwszym tygodniu.

Zespół był trzykrotnie nominowany do nagrody Grammy: w 2007 roku za utwór „Colony of Birchmen”, pięć lat później za „Curl of the Burl” i w 2015 roku za kawałek „High Road”. Do swoich sukcesów może również zaliczyć występy na festiwalach Sonisphere, Download, Bonnaroo i Coachella. Jego muzyka pojawiła się w westernie s-f „Jonah Hex” oraz animacji „Uniwersytet Potworny”.

Wybieracie się na koncert Mastodon do Progresji?

Jakub Gańko
Tagi: Koncerty Mastodon