02.01.2019 17:04

Memoriał Ronniego Jamesa Dio 2019: Na imprezie wystąpi były wokalista Accept

Scream Maker kolejny raz organizuje imprezę w hołdzie Dio. W jakich miastach odbędzie się memoriał Ronniego Jamesa Dio?

Ronnie James Dio
foto: shutterstock.com

17 maja 2019 w warszawskiej Proximie wystartuje szósta edycja Memoriału Ronniego Jamesa Dio – King of Rock And Roll 2019. W Stolicy wystąpią gościnnie m.in. David Reece, były wokalista Accept, Dino Jelusić, Chorwat z Animal Drive i Trans-Siberian Orchestra oraz Grzegorz Kupczyk z Ceti (dawniej Turbo). Memoriał dotrze do 8 miast Polski.

Memoriał Ronniego Jamesa Dio 2019

Wokalista udzielał się w Black Sabbath, Rainbow, czy DIO i Elf. To Ronnie wyśpiewywał oryginalne wersje "Catch The Rainbow", "Heaven and Hell", czy "Holy Diver" i większość muzyków heavymetalowych i hardrockowych (w tym członkowie Metalliki i Iron Maiden) wymienia go wśród swoich największych inspiracji. Podczas nadchodzących koncertów nie zabraknie utworów pokazujących, jak wielki jest dorobek muzyczny Ronniego Jamesa Dio.

Koordynator koncertów i wokalista Scream Maker, tak wypowiedział się na temat nadchodzących koncertów:

"

Gdy w 2014 r. startowaliśmy z memoriałem, miał to być jednorazowy hołd dla Ronniego. Ludzie jednak zaczęli pytać: zrobicie to jeszcze raz? I zrobiliśmy. W tym roku na memoriałowych scenach, w zależności od miasta, pojawi się w sumie około 40 gości. Do tego na każdym z ośmiu koncertów wystąpi podstawowa instrumentalno-wokalna "drużyna" memoriału, czyli w sumie 9 osób. Obok członków mojego zespołu, wystąpi m.in. utalentowany gitarzysta Dawid Pięta, Mirek Skorupski z White Highway, a za mikrofony oprócz mnie chwycą Norman Power z Another Pink Floyd i Maciej Szulc z Royal Acoustic. "

Posłuchajcie zatem, co Was czeka na memoriale:

Memoriał Ronniego Jamesa Dio 2019 - bilety

Sprawdźcie, w jakich miastach będziecie mogli wybrać się na memoriał Ronniego Jamesa Dio:

  • 17 maja 2018 Warszawa, klub Proxima
  • 18 maja 2019 Gdynia, Blues Club Gdynia
  • 23 maja 2019 Wrocław, Klub Muzyczny Liverpool
  • 24 maja 2019 Poznań, Klub u Bazyla
  • 25 maja 2019 Bydgoszcz, Estrada stagebar
  • 30 maja 2019 Lublin, Klub Graffiti
  • 31 maja 2019 Kraków, Boss Garage Pub
  • 1 czerwca 2019 Krosno Rock Klub Iron

Bilety w cenie 30 złotych w przedsprzedaży (35 złotych w Warszawie) można zakupić na stronie goout.net. Patronat nad imprezą objął portal Antyradio.pl

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Dio