24.01.2018 10:33

Meshuggah na dwóch koncertach w Polsce w 2018

Zespół już niebawem pojawi się w naszym kraju promując ostatni studyjny krążek. Sprawdźcie, ile kosztują bilety.

Meshuggah na dwóch koncertach w Polsce w 2018
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Szwedzka grupa przyjedzie do naszego kraju promować swój album „The Violent Sleep of Reason” wydany w 2016 roku. Meshuggah wystąpi 5 czerwca 2018 w krakowskim klubie Kwadrat oraz dzień później 6 czerwca 2018 w warszawskiej Progresji.

Przedsprzedaż biletów startuje 26 stycznia 2018. Bilety będzie można zakupić na stronie Knock Out Productions. 
   

Parafrazując tytuł słynnego filmu, to nie jest muzyka dla każdego. Matematyczna precyzja i techniczna finezja na najwyższym możliwym poziomie. Stacjonujący w Sztokholmie i obecny na świecie od już ponad 30 lat zespół Meshuggah, należy bowiem do tych, którzy nie dość, że kroczy własną, wcale niełatwą ścieżką, to jeszcze cały czas stara się eksperymentować, poszukiwać, dodawać do swego stylu nowe składniki.

Zespół Meshuggah powstał w 1987 roku w stolicy Szwecji skupiał się głównie na technicznym death metalu, wydając m.in. „Destroy, Erase, Improve” i „Chaosphere”. W XXI wieku („Nothing”, „Catch ThirtyThree” i późniejsze albumy) nastąpiła ewolucja stylu szwedzkiej grupy. Nowe muzyczne wcielenie, oparte na partiach gitar Fredrika Thordendahla i Martena Hagströma, do nieziemskich zagrywek perkusyjnych Tomasa Haake, określono słowem „djent”.

Choć granie Meshuggah nigdy lekkie, łatwe i przyjemne nie było, muzyka formacji została doceniona na całym świecie, nawet na bardzo konkurencyjnym rynku amerykańskim. Komplementowali ich między innymi muzycy Metalliki. Dwa ostatnie wydawnictwa Szwedów, „Koloss” i „The Violent Sleep Of Reason”, w regularnym notowaniu Billboardu znalazły się na wysokim 17. miejscu. Drugi z wymienionych materiałów Meshuggah będzie promować w Polsce.

Meshuggah w Polsce - bilety

Kiedy: 5 czerwca (wtorek) 2018
Gdzie: Kraków, Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 95 złotych – przedsprzedaż, 110 złotych – w dniu koncertu

Kiedy: 6 czerwca (środa) 2018
Gdzie: Warszawa, Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 95 złotych – przedsprzedaż, 110 złotych – w dniu koncertu

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Meshuggah