Metal Hammer Festival 2020 ogłosił kolejne gwiazdy imprezy

21.02.2020 12:07
Metal Hammer Festival 2020 ogłosił kolejne gwiazdy imprezy Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Organizatorzy Metal Hammer Festivalu poinformowali, kto oprócz Deftones zagra na wydarzeniu w 2020 roku. Kto pojawi się na imprezie?

Tegoroczny Metal Hammer Festival zapowiada się naprawdę wyjątkowo! W poprzednich latach na imprezie mogliśmy zobaczyć największe metalowe gwiazdy takie jak Tool, Korn czy Judas Priest. Impreza odbędzie się 4 czerwca 2020 roku w katowickim Spodku.

Metal Hammer Festival 2020: Kto zagra na wydarzeniu?

Główną gwiazdą dziewiątej edycji festiwalu będzie amerykańska grupa Deftones, nazywana często mianem "Radiohead metalu". Oprócz ekipy wokalisty Chino Moreno na festiwalu zobaczymy też inne zagraniczne i polskie gwiazdy. Organizatorzy ogłosili właśnie, że do line-upu dołączyli Therapy? oraz 1One.

Therapy? wystąpi na Metal Hammer Festival 2020

Ponad 30 lat na scenie bez przerwy, ponad 2 mln sprzedanych płyt i charakterystyczne brzmienie, o którym sam zespół mówi, że jest to po prostu hałaśliwa muzyka rockowa. Kolejnym zespołem, który wystąpi na Metal Hammer Festival, będzie formacja z Irlandii Północnej - Therapy?

Przeczytaj także

Grupa powstała w 1989 roku i początkowo inspirowała ją twórczość takich formacji jak Sonic Youth, Fugazi, Motorhead, The Stooges czy Public Enemy. Zespół zadebiutował w 1991 roku za sprawą krążka "Babyteeth", ale prawdziwy przełom przyszedł 3 lata później wraz z premierą płyty "Troublegum", z której to pochodziły takie hity jak np. "Nowhere" czy "Trigger Inside", a sam album nominowany został do prestiżowej nagrody Mercury Prize.

Finalnie w dyskografii formacji znajduje się 15 płyt studyjnych, z czego ostatnia, "Cleave" ukazała się w 2018 roku. A już 13 marca wydany zostanie album "Greates Hits (The Abbey Road Session)",na potrzeby którego, kapela raz jeszcze nagrała swoje największe przeboje.

Od samego początku działalności zespół tworzyła dwójka muzyków: wokalista i gitarzysta Andy Cairns oraz basista Michael McKeegan, a funkcję perkusisty pełni obecnie Neil Cooper i to właśnie w takim składzie trio zaprezentuje się polskiej publiczności.

Metal Hammer Festival 2020: Bilety

Bilety na wydarzenie są już dostępne w sprzedaży. Można je nabyć na stronach www.shop.metalmind.com.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl i www.biletin.pl.

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:

  • loża - 400/ 420 zł
  • sektory czerwone H, J – 300/ 320 zł
  • sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 260/ 280 zł
  • sektory niebieskie od XI rzędu – 199/ 219 zł
  • płyta – 220/ 240 zł

Zobacz też: Metalmania ogłasza kolejne zespoły, które zagrają na wydarzeniu

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.