Metallica zagrała koncert w Warszawie [RELACJA + ZDJĘCIA]

21.08.2019 23:10
Metallica zagrała koncert w Warszawie [RELACJA + ZDJĘCIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Jeden z najważniejszych koncertów w Polsce w 2019 roku już za nami! Przeczytajcie, co działo się podczas występu Metalliki w Warszawie 21 sierpnia 2019 i zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia!

Nieco ponad rok musieli czekać fani zespołu Metallica, by czterech jeźdźców z Kalifornii ponownie odwiedziło nasz kraj. Ostatnim razem zespół zawitał do Polski 28 kwietnia 2018 roku i zagrał w krakowskiej TAURON Arenie.

Fani mogli wtedy posłuchać w zasadzie wszystkich największych hitów grupy, wydanych w czasie całej muzycznej kariery.   

Metallica zagrała koncert Polsce

Występ grupy w Warszawie odbył się w ramach trasy WorldWired Tour 2019. Wszystkie bilety sprzedały się w zawrotnym tempie, łącznie z dodatkową pulą, która pojawiła się w ostatniej chwili.

Żeby tradycji stało się zadość koncert Metalliki, rozpoczął się fragmentem ścieżki dźwiękowej do filmu "Dobry, zły i brzydki" ("The Ecstasy of Gold") autorstwa Ennio Morricone. Tuż po nim zabrzmiały pierwsze dźwięki "Hardwired".

Imponujący wokal Hetfielda okazał się solidny i mocny jak zawsze, podczas gdy reszta zespołu od pierwszego momentu roznosiła scenę.

Lars, bestia perkusji, wściekle walił w instrument, Trujillo i jego bas sprawiały, że cały stadion wibrował, a Hammett zawzięcie produkował kolejne riffy. Publiczność oszalała, gdy kalifornijscy giganci rozpoczęli swój występ.

Niesamowita, ogromna scena, robiła piorunujące wrażenie. Żeby nie było żadnych wątpliwości, do kogo należy spektakularny gigant, po obu końcach umieszczone były litery M i A znane z logotypu zespołu. Górę konstrukcji wieńczyły dwa wielkie balony. 

Pięć ekranów za muzykami przełączało się między wizualizacjami i zbliżeniami członków zespołu na scenie. Podczas koncertu mogliśmy podziwiać również spektakularną pirotechnikę.

Zobacz zdjęcia z koncertu

Tysiące fanów krzyczało i wznosiło ręce w powietrze. Ich spocone, rozentuzjazmowane twarze i morze czarnych podkoszulków widoczne momentami na telebimach robiły piorunujące wrażenie.

Podczas każdego z show muzycy zaskakują swoich fanów na wiele sposobów. Każdy z członków "rodziny Metallicy" spodziewa się jednak największych hitów zespołu, a tych nie zabrakło na warszawskim koncercie grupy. 

Metallica zawsze nieco zmienia setlistę w stosunku do poprzednich koncertów z trasy, jednak w Warszawie nie zabrakło "One", "Master of Puppets", "Seek & Destroy" czy "Enter Sandman". 

Ghost zagrał przed Metallicą w Warszawie

Jeden z najbardziej bluźnierczych i kontrowersyjnych zespołów rockowych od czasów Marilyna Mansona został wybrany przez Metallice na support całej trasy WorldWired Tour.

Lars Ulrich w rozmowie z Kerrang! wyznał, że Metallica przy wyborze supportów sugeruje się nie tylko twórczością zespołu, ale również ludźmi, z którymi będzie musiała współpracować przez kilka miesięcy. Miłości do szwedzkiej grupy nie ukrywa James Hetfield, który na próbach Metalliki gra utwory grupy Ghost.

Nowy wizerunek zespołu Ghost pokazywaliśmy Wam już rok temu, po ich spektakularnym koncercie na Wacken Open Air 2018.

Kapela nadal promuje swój ostatni studyjny album "Prequelle", który pojawił się na rynku 1 czerwca 2018, zatem na koncertowej setliście nie zabrakło takich kawałków, jak m.in. "Rats" czy "Dance Macabre".

Przeczytaj także

Podczas godzinnego występu Ghosta nie zabrakło także sztandarowych numerów zespołu: "Year Zero", "Square Hammer" czy "Cirice".

Ghost przywiózł ze sobą prywatną mini kaplicę, która fantastycznie prezentowała się na ogromnej scenie Metallicy. Nie brakowało również spektakularnych efektów pirotechnicznych.

Zobacz zdjęcia z koncertu

Frontman Tobias Forge, ubrany w jaskrawoczerwony frak z czarno-białą farbą na twarzy, krążył po scenie wspierany przez bandę bezimiennych upiorów i jak można się było spodziewać, wszystkie piosenki śpiewał wraz z zachwyconą występem publicznością.  

Setlista koncertu prezentowała się następująco:

 1. Ashes
 2. Rats
 3. Absolution
 4. Ritual
 5. From the Pinnacle to the Pit
 6. Faith
 7. Cirice
 8. Miasma (Papa Nihil on Saxophone)
 9. Year Zero
 10. Mummy Dust
 11. Dance Macabre
 12. Square Hammer

Wszyscy fani Ghosta będą mogli zobaczyć zespół ponownie już 30 listopada 2019 w Katowicach w Spodku. Antyradio.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Bokassa zagrała przed Metalliką w Warszawie

Ulubiony zespół Larsa Ulricha, Bokassa udowodnił, że bębniarz Metallicy na doskonały gust muzyczny. Szalony, energetyczny set stonerpunkowców okazał się strzałem w dziesątkę.

Przeczytaj także

Bokassa promowała swój ostatni album "Crimson Riders", który ujrzał światło dzienne 21 czerwca 2019 roku. Album promują piosenki "Vultures" i "Captain Cold One".

Norwegowie zagrali krótko, lecz treściwie i sądząc z reakcji publiczności,  mają już w Polsce grono wiernych fanów, których na pewno ucieszy samodzielny występ Bokassy w Warszawie.

Zobacz zdjęcia z koncertu

Stonerpunkowcy z Bokassy wrócą do Polski 25 listopada 2019 roku. Koncert odbędzie się w warszawskim klubie Hybrydy.

Bilety dostępne na www.livenation.pl od piątku, 5 lipca od godziny 11:00.  

Metallica w Polsce: Pierwszy koncert zespołu

Warto też przypomnieć, że podczas pierwszych koncertów Metalliki w Polsce, które odbyły się 10 i 11 lutego 1987 roku w Katowicach w hali Spodek, supportem był zespół KAT, który w rozmowie z Antyradio.pl przypomniał, jak wyglądało w tamtym czasie jedno z najważniejszych wydarzeń ciężkiej muzyki.

Irek Loth, ówczesny perkusista Kata zdradził, że pożyczył pałeczki Larsowi Ulrichowi, zaś Roman Kostrzewski zapewnił, że w kanciapie zespół powitał amerykańskich muzyków wódką oraz rozmową o sytuacji politycznej w Polsce.  

Zobacz również: Piękny gest Metalliki. Zespół wspomógł szpital onkologiczny dla dzieci w Rumunii

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.