27.02.2018 12:30

Metalmania 2018 - do składu dołączyły dwa zespoły

Organizatorzy zdradzili, kogo jeszcze zobaczymy niebawem w Katowicach na metalowej imprezie.

Metalowcy na festiwalu metalowym
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

7 kwietnia 2018 odbędzie się XXIV edycja Metalmanii. Headlinerem festiwalu będzie norweski Emperor. Na dwóch scenach zaprezentuje się czołówka zagranicznej oraz polskiej sceny metalowej. Tego dnia w Spodku w Katowicach wystąpią 24 zespoły i organizator ogłosił kolejne gwiazdy festiwalu.

Na Dużej Scenie zagra szwedzka formacja InSammer, natomiast koncerty na Drugiej Scenie rozpoczną się od występu zespołu Ketha.

InSammer to jedna z najbardziej obiecujących grup na szwedzkiej scenie metalowej, której przewodzi charyzmatyczna wokalistka Vika Dola i gitarzysta Dennis Wise. Historia zespołu sięga 2011 roku, a nazwa grupy wywodzi się z powieści Roberta A. Heinleina „Drzwi do lata”. W październiku 2017 roku formacja nagrała EP-kę „Seeds”, która ukaże się już w marcu 2018, a jej zawartość sam zespół opisuje jako transfusion metal. Płytę promuje teledysk do utworu „The System”, za produkcję którego odpowiedzialny jest Patric Ullaeus (m.in. In Flames, Arch Enemy).

Ketha doskonale znana jest już fanom alternatywnego metalu. Zespół zadebiutował w 2008 roku za sprawą płyty „III-ia” i do tej pory wydał w sumie 4 albumy studyjne, z czego najnowszy „0 hours starlight” ukazał się w zeszłym roku i uznany został za najbardziej dojrzałe dzieło w dorobku tej krakowskiej formacji i jedną z najciekawszych metalowych płyt 2017 roku. Grupa grała już m.in. na Off Festivalu, a także u boku takich zespołów jak np. Vader, Blindead czy Riverside.

Metalmania 2018 - bilety

Wejściówki na festiwal można kupić na stronach ebilet.pl.
Ceny biletów w przedsprzedaży:

  • FAN - 666 złotych
  • Loża - 355 złotych
  • Sektory czerwone H, J – 260 złotych
  • Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 220 złotych
  • Sektory niebieskie od XI rzędu – 180 złotych
  • Płyta – 190 złotych
Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Metalmania