10.11.2017 11:06

Metalmania 2018 - nowe zespoły i nowy gość specjalny

Fani polskiego mocnego grania będą naprawdę zadowoleni! Dowiedzcie się więcej na temat festiwalu w Katowicach.

Metalmania 2018 - nowe zespoły i nowy gość specjalny
foto: materiały prasowe

7 kwietnia 2018 odbędzie się XXIV edycja Metalmanii. Headlinerem festiwalu będzie norweski Emperor. Do grona artystów, którzy tego dnia wystąpią na festiwalu dołączył Kat & Roman Kostrzewski oraz Ragehammer! Kolejnym gościem specjalnym Metalmanii będzie znakomity grafik, autor kultowego komiksu „Będziesz się smażyć w piekle”, Prosiak! Natomiast sam festiwal doczekał się nowej grafiki i oficjalnego plakatu, który zaprojektowany został przez Zbigniewa M. Bielaka.

Na Metalmanii grupa Kat & Roman Kostrzewski wystąpi w swoim stałym składzie: Roman Kostrzewski (wokal), Irek Loth (perkusja), Jacek Hiro (gitara), Krzysztof Pistelok (gitara) oraz Michał Laksa (bas). Obecnie zespół pracuje nad nowym albumem studyjnym, którego premiera przewidziana jest na 2018 rok. Zespół ten wywodzi się z legendarnej formacji Kat, która powstała w 1980 roku.
Thrash, black, death, speed metal w swojej najbardziej surowej i szlachetnej postaci i zarazem jeden z najgłośniejszych debiutów na polskiej scenie metalowej. Ragehammer działa już od 2012 roku, a w zeszłym roku ukazał się długo wyczekiwany pełnowymiarowy debiut formacji, „The Hammer Doctrine”, którego zawartość to pełnokrwisty kawał metalowej sztuki, zakorzenionej w dokonaniach takich grup jak np. Sodom, Venom czy Bathory.

Krzysztof „Prosiak” Owedyk to obecnie jeden z najlepszych niezależnych twórców komiksów, autor kultowego „Będziesz się smażyć w piekle”, a także scenarzysta, grafik i malarz, związany w latach 90. z niezależną sceną hardcore/punk. Ostatnia powieść graficzna została wyróżniona potrójną Nagrodą Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego 2016 (najlepszy rysownik, najlepszy scenarzysta i najlepszy polski komiks) oraz nagrodą 28. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi dla najlepszego polskiego albumu komiksowego.
Ostatnia edycja Metalmanii odbyła się 22 kwietnia 2017 w katowickim Spodku, a wystąpiły wtedy takie formacje jak m.in. m.in. Samael, Coroner, Moonspell czy Sodom.

Metalmania 2018 - bilety

Wejściówki na festiwal można kupić na stronach ebilet.pl.

  • FAN - 666 złotych
  • Loża - 355 złotych
  • Sektory czerwone H, J – 260 złotych
  • Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 220 złotych
  • Sektory niebieskie od XI rzędu – 180 złotych
  • Płyta – 190 złotych
Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Metalmania