17.07.2018 16:31

Metric wystąpi w Polsce w 2018 roku

Kanadyjczycy zagrają niebawem w naszym kraju. Kiedy ruszy sprzedaż biletów na koncert Metric?

Metric zagra w Polsce w 2018
foto: materiały prasowe

Warszawa jest jednym z przystanków na obszernej trasie koncertowej kanadyjskiego zespołu Metric. Polska publiczność będzie miała możliwość usłyszeć zespół 2 listopada 2018 w klubie Stodoła. Na koncercie formacja wykona nowe utwory z nadchodzącej płyty, która będzie mieć premierę 21 września 2018.

Sprzedaż biletów w cenie 79 złotych ruszy 20 lipca 2018 o godzinie 10:00 na Stodola.pl oraz LiveNation.pl.

Po raz pierwszy od ostatnich 3 albumów, gitarzysta Jimmy Shaw nie był współproducentem, decydując się na powierzenie tej roli swojemu pierwszemu współpracownikowi Justinowi Meldal-Johnsenowi, który współpracował m.in. z M83, Beck czy Nine Inch Nails.

Jimmy Shaw tak wypowiedział się na temat współpracy:

"

Justin był właśnie tym, czego potrzebowaliśmy podczas produkcji tego albumu. Naprawdę widział każdego członka zespołu oko w oko i był w stanie uchwycić to, co każdy z nas potrafi robić najlepiej. Zdałem sobie sprawę, że sam nie mogłem tego zrobić, będąc tak długo w zespole. W końcu mogliśmy skupić się na grze, tak jak na początku. Stworzyliśmy ten album w taki sposób, w jaki nie robiliśmy tego od dłuższego czasu i myślę, że będzie to słychać. "

Chociaż nie ujawniono tytułu, grafiki ani listy utworów nadchodzącego albumu, zespół uruchomił kampanię przedsprzedażową na swojej stronie internetowej, oferując wiele różnych pakietów. Fani, którzy zamówili album w przedsprzedaży, otrzymają limitowany winyl „Dark Saturday” bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty