04.05.2017 15:59

Mgła w Katowicach [GALERIA]

Krakowski zespół wystąpił 3 maja 2017 roku w katowickim Megaclubie. Zobaczcie naszą galerię zdjęć z tego wieczoru.

Mgła w Katowicach [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Tajemnicza Mgła już od siedemnastu lat konsekwentnie budowała swój wizerunek w blackmetalowym podziemiu. W ostatnich latach wyrosła na jedną z najbardziej inspirujących kapel w swoim kręgu, budując zupełnie nową jakość na klasycznych fundamentach i wprowadzając powiew świeżości.

Występ w Katowicach był częścią trasy koncertowej u boku kieleckiego Bestial Raids i londyńskiego Lvcifyre. Całe tournée cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczyły m.in. wyprzedane koncerty we Wrocławiu i Poznaniu. Megaclub stanowił jego ostatni przystanek. Mgła w następnej kolejności ruszy w festiwalową trasę zagranicę.

Zobaczcie nasze zdjęcia z występu Mgły:

Krakowski zespół zaprezentował przekrojowy set, w którym pamiętał zarówno o EP-kach „Further Down the Nest” i „Mdłości”, jak i późniejszych płytach długogrających: „Groza” i „With Hearts Toward None”, a przede wszystkim wydanym w 2015 roku roku, przełomowym albumie „Exercises in Futility”.

Setlista:

  1. Further Down the Nest I
  2. Exercises in Futility I
  3. Mdłości II
  4. With Hearts Toward None I
  5. Exercises in Futility II
  6. Groza III
  7. With Hearts Toward None VII
  8. Exercises in Futility VI

To właśnie trzecia płyta Mgły przypieczętowała jej status jako jednego z najważniejszych obecnie zespołów w świecie black metalu, którego losy obserwują uważnie jego miłośnicy zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

Jakub Gańko
Tagi: Koncerty Galeria