15.01.2016 11:00

Misfits, Vader, Tymon & The Transistors zagrają na Cieszanów Rock Festiwal 2016

Wielka letnia impreza dla fanów muzyki odbędzie się w dniach 18-21 sierpnia 2016 w Cieszanowie. Sprawdźcie szczegóły koncertu!

Misfits, Vader, Tymon & The Transistors zagrają na Cieszanów Rock Festiwal 2016
foto: materiały prasowe

Zespół Misfits otwiera listę zagranicznych wykonawców Cieszanów Rock Festiwal 2016. Grupa wykonuje muzykę z gatunku horror punk, oprawioną na koncertach efektami specjalnymi i wyrazistym wizerunkiem wykonawców. Do fascynacji ich stylem muzycznym niejednokrotnie przyznawali się tacy wykonawcy jak m.in. Metallica czy Red Hot Chili Peppers. Obecnie zespół tworzy trio w składzie: Jerry Only, Eric „Chupacabra” Arce i Dez Cadena. Ostatnia, autorska płyta zespołu „The Devil's Rain” ukazała się w 2011 roku, z kolei w 2013 roku muzycy wydali album koncertowy „Dead Alive”.

Wiemy też, że koncert w Cieszanowie będzie jedynym, który grupa Misfits zagra w Polsce w 2016 roku. Tak wygląda grafika przygotowana na imprezę:

Misfits

W programie sierpniowej imprezy nie zabraknie również przedstawicieli polskiej sceny metalowej. Z nowym materiałem do Cieszanowa przyjedzie zespół Vader. Olsztyńska kapela gra już ponad 30 lat, koncertując w wielu miejscach na świecie i u boku gwiazd światowego formatu. Podczas CRF 2016 Vader wykona przedpremierowo utwory z nowej, planowanej na 2016 rok, autorskiej płyty.

Do składu artystów festiwalu w Cieszanowie w 2016 roku dołączył również Tymon Tymański wraz z grupą Tymon & The Transistors. Zespół gra głównie muzykę rockową, ale chętnie sięga również do inspiracji jazzem i alternatywą. Podczas festiwalu muzycy zagrają materiał z albumu „Wesele”, znanego również z kultowego filmu Wojciecha Smarzowskiego. Tymański, jako konferansjer sceny głównej, będzie również towarzyszył festiwalowiczom przez cały czas trwania imprezy.

"

Temu festiwalowi przyświeca rockowy duch, który jest jak najbardziej zgodny z tym, co od 30 lat robię na scenach polskich. Tym razem będzie mnie można spotkać w Cieszanowie przez trzy dni, ponieważ będę oficjalnym konferansjerem festiwalu. Ale co najważniejsze pojawię się tam ze swoim zespołem Tymon & The Transistors, z którym dokonam rozłożenia na czynniki pierwsze czyli zagrania pierwszy raz w historii i jedyny w 2016 roku całej płyty „Wesele”, czyli ścieżki dźwiękowej do filmu o tym samym tytule. "

Na scenie Cieszanów Rock Festiwal 2016 odbędzie się także koncert Kazika Staszewskiego zatytułowany „3xKazik”. W ramach występu zostaną zaprezentowane utwory projektów Kazik Na żywo i Kazik & Kwartet ProForma oraz grupy Kult. 

Bilety

Od 1 stycznia 2016 roku cena 3-dniowego karnetu na CRF 2016, bez pola namiotowego, to 110 zł. Trwa również przedsprzedaż karnetów na pole namiotowe w cenie 30 zł od osoby. Ilość karnetów na pole namiotowe jest ograniczona.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty Kazik Staszewski Vader Misfits