Motorhead, Whitesnake, Twisted Sister zagrają na Wacken 2016

Aleksandra Degórska
28.12.2015 14:37
Motorhead, Whitesnake, Twisted Sister zagrają na Wacken 2016 Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Poznaliśmy kolejne zespoły, które wystąpią na festiwalu w Niemczech w 2016 roku. To będzie prawdziwe święto dla fanów mocnych brzmień!

Jeszcze w sierpniu 2015 roku poznaliśmy pierwszych wykonawców, którzy pojawią się na Wacken. W październiku 2015 roku ogłoszono, że na festiwalu zagra Iron Maiden. Natomiast w ramach adwentowego kalendarza organizatorzy ujawniali 100 zespołów, które zaprezentują się w czasie tego wydarzenia w dniach 4-6 sierpnia 2016 roku.

Wraz z końcem adwentu poznaliśmy jedne z największych gwiazd tego wydarzenia, a są nimi Motörhead oraz Whitesnake. Twisted Sister planuje w 2016 roku pożegnalną trasę koncertową, w ramach której odwiedzi właśnie festiwal Wacken i będzie to ostatni występ grupy w Niemczech.

Zobaczcie, jak Dee Snider wraz z Rock Meets Classic zaprezentował się w 2015 roku podczas tego festiwalu:

Motörhead stał się już stałym bywalcem imprezy, przy czym ostatni raz kapela zaprezentowała się tam w 2014 roku. Natomiast Whitesnake wystąpi równo 10 lat po jego ostatnim koncercie na Wacken. Polskę będzie reprezentować zespół Vader.

Obejrzyjcie oficjalną zapowiedź festiwalu:

W 2015 roku na festiwalu zaprezentowali się tacy twórcy, jak Sabaton, Materia, Europe, Within Temptation, Bloodbath, Cradle of Filth, Epica, Opeth, Running Wild, Powerwolf, Samael, Amorphis czy Roba Zombie.

Zamierzacie się wybrać na Wacken Open Air 2016?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.