My Chemical Romance zagra w Polsce w 2022. Ile kosztują bilety?

06.12.2021 14:00
My Chemical Romance Fot. Piotr WYGODA/East News

Zespół My Chemical Romance ogłosił trasę koncertową, w ramach której odwiedzi również nasz kraj.

Dowodzona przez Gerarda Waya grupa My Chemical Romance wystąpi w 2022 roku w Polsce. To pierwszy występ zespołu w naszym kraju od czasu jego reaktywacji w 2019 roku. Gdzie zobaczymy zespół i ile kosztują bilety.

Polecamy

My Chemical Romance wystąpi w Polsce [DATA,MIEJSCE, BILETY]

My Chemical Romance zagra 9 czerwca 2022 na Letniej Scenie Progresji w Warszawie. Bilety na to wydarzenie w cenach 199 i 249 zł są dostępne w regularnej sprzedaży na fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, eBilet.pl, Going.pl i w Empikach.
 

Grupa powstała w 2001 roku z inicjatywy frontmana, Gerarda Waya i byłego perkusisty Matta Pelissiera pod wpływem wydarzeń z 11 września 2001. Duet napisał wtedy utwór „Skylines and Turnstiles” do którego nagrania zaprosili przyjaciela, Raya Toro (gitara) i brata Gerarda, Mike’ego, grającego na basie. To właśnie Mike wymyślił nazwę zespołu, zainspirowaną książką Irvine’a Welsha „Ecstasy: Three Tales of Chemical Romance”.    
 
My Chemical Romance zadebiutowali w 2002 roku albumem „I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love”, ale przełomem okazało się druga wydawnictwo długogrające, „Three Cheers for Sweet Revenge”. To z niego pochodzą pierwsze niekwestionowane hity jak „Helena” czy „I’m Not OK (I Promise)”. Największe uznanie grupie przyniosła wydana w 2006 roku płyta „The Black Parade”. Koncept album, zainspirowany dokonaniami The Beatles i Pink Floyd, w samych tylko Stanach Zjednoczonych sprzedał się w nakładzie 3 milionów egzemplarzy, pokrywając się tym samym potrójną platyną.   

Ku rozczarowaniu rzesz oddanych fanów na całym świecie, w 2013 roku grupa zdecydowała się zawiesić działalność. Jednak już sześć lat później triumfalnie wróciła na scenę, czego wyrazem był wyprzedany w kilka minut koncert w Shrine Expo Hall w Los Angeles.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.