26.08.2015 10:37

My Riot w Rybniku [GALERIA]

Zespół z Piotrem „Glacą” Mohamedem na czele wystąpił w roli supportu grupy Linkin Park na Stadionie Miejskim w Rybniku. Zobaczcie zdjęcia z koncertu!

My Riot w Rybniku [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Grupa My Riot działa od 2008 roku jako projekt wokalisty Piotra „Glacy” Mohameda (performera, muzyka, producenta muzycznego, znanego z Sweet Noise) oraz DJ-a i producenta muzycznego Macieja Jaskółkowskiego.

Projekt ma wprawdzie na swoim koncie zaledwie jeden album studyjny, ale mimo to natychmiast zdobył status gwiazdy (absolutnie fenomenalny koncert podczas Woodstocku 2012, gdzie Glaca wystąpił dla 800 000 ludzi). Ich muzyka to połączenie break beatu, elektroniki, dubstepu i hip hopu z hard rockiem, muzyką alternatywną oraz punkiem.

Autorem pełnych pasji tekstów jest Glaca, który zawsze miał dużo do powiedzenia. Niepogodzony ze światem, niesamowicie charyzmatyczny, od lat stara się przekazać słuchaczom swoje prawdy i idee.

I nawet jeśli część publiczności nie bardzo zrozumiała jego przekaz, dał ludziom dokładnie to, za co zapłacili - wielkie widowisko, przebierane niemal do każdej piosenki kostiumy i przede wszystkim największe killery: „Jeden Taki Dzień”, „Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz” czy „Ból przemija” (z dedykacją dla Darcy Warda).

Kontakt Glacy z publicznością jest naprawdę niesamowity, tym bardziej, że muzyk nie zważając na wysokość zszedł do niej dwukrotnie.

My Riot się nie oszczędza, to nieokiełznany sceniczny żywioł, któremu można zarzucić tylko jedno - zbyt rzadko grają.

Magda Słomka
Tagi: Koncerty My Riot Romana Makówka