27.06.2019 02:49

Mystic Festival 2019: Sabaton zagrał w Krakowie [ZDJĘCIA]

Sabaton wystąpił w roli gwiazdy drugiego dnia Mystic Festival 2019. Koncert odbył się w ramach trasy „The Great Tour”. Zobaczcie zdjęcia z Krakowa.

Sabaton
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Tegoroczna edycja Mystic Festival odbyła się w dniach 25-26 czerwca 2019 roku w TAURON Arenie Kraków oraz w otaczającym halę Parku Lotników.

Impreza powróciła po latach na koncertową mapę Polski. Fani mocnych brzmień zobaczyli występy m.in Slipknot, Eluveitie, Testament i Amon Amarth  

Mystic Festival 2019: Sabaton zagrał w Krakowie

Gwiazdą drugiego dnia festiwalu była szwedzka grupa Sabaton. Zespół promuje właśnie album  „The Great War”, który ujrzy światło dzienne dokładnie 19 lipca 2019 roku, tuż przed 20. rocznicą powstania zespołu i będzie koncept albumem dotyczącym pierwszej wojny światowej.

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock
Przeczytaj także Mystic Festival 2020 - kiedy i gdzie? [DATA, BILETY, LINE-UP]

Trasa „The Great Tour”, która rozpoczęła 4 maja 2019 roku się podczas Pilsen Liberation Festival w Czechach cieszy się ogromną popularnością, a fani bardzo ciepło przyjeli zarówno nową formuję koncertu, jak i nowe piosenki.

Zobacz zdjęcia z koncertu Sabaton w Krakowie

Sabaton zaprezentował w Krakowie nową scenografię i nowe piosenki. Tym razem, nawiązując do tematyki najnowszej płyty, scena przypominała okopy i pole bitwy z czasów pierwszej wojny. Z przodu ustawiono worki z piaskiem oraz zasieki z drutu kolczastego. Oczywiście nie mogło zabraknąć stałych elementów, do których zespół przyzwyczaił swoich fanów. Był czołg, w który wkomponowany jest zestaw perkusyjny oraz masa rekwizytów z epoki.

Nie mogło również zabraknąć sporych ilości wybuchów, ognia i dymu, bez których fani nie wyobrażają sobie występów grupy.

Byliście na tegorocznej edycji Mystic Festival ? Podzielcie się swoimi wrażeniami. Który z koncertów podobał się Wam najbardziej?

Zobacz również: Sabaton nie ma lekko na przejściach granicznych, bo wozi ze sobą... czołg
 

Tagi: Koncerty Sabaton Romana Makówka Galeria