Mystic Festival 2021 się odbędzie? Jest oświadczenie organizatorów

15.02.2021 12:21
Koncert Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Organizatorzy festiwalu Mystic, który został zaplanowany na lato 2021 odnieśli się do panującej sytuacji w kraju i na świecie. Impreza się odbędzie?

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce i na świecie jest trudna szczególnie dla tych, którzy próbują zaplanować duże przedsięwzięcia. Większość z nich zależy od panujących obostrzeń, a te zmieniają się często diametralnie z tygodnia na tydzień. Wielu organizatorów wydarzeń, także muzycznych, zrezygnowało po raz kolejny z inicjatyw w obawie przed stratami. Są też tacy, którzy dalej walczą i próbują sprostać nowej rzeczywistości.

Mystic Festival 2021. Impreza ma szanse się odbyć?

Wśród imprez, które nadal mają szansę się odbyć, znajdziemy, chociażby OFF Festival, którego organizatorzy oświadczyli niedawno, że dołożą wszelkich starań, żeby impreza doszła do skutku. Tym razem obszerne wyjaśnienia opublikowali twórcy Mystic Festival, który w 2021 roku ma odbyć się w Gdańsku.

Drodzy przyjaciele, podobnie jak was, tak i nas niepokoi sytuacja epidemiologiczna w Polsce i na świecie oraz związane z nią obostrzenia, ale nie poddajemy się. Pilnie śledzimy komunikaty i rozporządzenia zarówno dotyczące kwestii organizacyjnych na miejscu, jak i transportu międzynarodowego. Dzisiaj, w połowie lutego, możemy wam powiedzieć jedno:

MYSTIC FESTIVAL 2021 niezmiennie planowany jest na 2-4 czerwca.

Polecamy

Czy impreza na pewno się odbędzie? Tego niestety nikt nie jest w stanie dzisiaj potwierdzić ze stuprocentowym przekonaniem. Jednak twórcy festiwalu podkreślają, że cały skład wydarzenia jest już potwierdzony, a artyści z niecierpliwością czekają na wyjście na scenę po ta długiej przerwie. Jak czytamy w oświadczeniu:

Dysponujemy terenem Stoczni Gdańskiej o wielkości 4,5 ha, co oznacza, że jesteśmy w stanie zorganizować festiwal w pełnym reżimie sanitarnym nawet przy obostrzeniach, które obowiązywały w ubiegłym sezonie. Nie zamierzamy rezygnować z tegorocznej edycji, dopóki jednoznacznie nie zmuszą nas do tego okoliczności zewnętrzne.

Niestety rolą odpowiedzialnego organizatora dużego wydarzenia jest również założenie najczarniejszego scenariusza. Również o nim twórcy MF nie zapomnieli w swoim komunikacie. Co jeśli Mystic Festival 2021 nie dojdzie do skutku?

Przeniesiemy go na rok 2022, oczywiście umożliwiając zarówno zwroty biletów, jak i wymiany ich na vouchery. Liczymy jednak na zrozumienie i zaufanie podobne do tego, jakim obdarzyliście nas w tym roku – ponad 90% biletów z 2020 roku zostało zachowanych na 2021, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Razem to przetrzymamy i spotkamy się na Mystic Festivalu, nie ma innej możliwości.

Mystic Festival 2021 jest zaplanowany na 2-4 czerwca 2021 roku. Koncerty odbędą się na terenie Stoczni Gdańskiej.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.