02.03.2018 15:00

Na Castle Party 2018 wystąpi zespół, który samookalecza się na scenie. Wokalista cierpi na schizofrenię paranoidalną

Szwedzki zespół Shining, twórca „suicidal black metalu” przedstawi swój teatr grozy na Castle Party w Bolkowie.

Na Castle Party 2018 wystąpi zespół, który samookalecza się na scenie. Wokalista cierpi na schizofrenię paranoidalną
foto: materiały prasowe

Skład tegorocznego festiwalu w Bolkowie uzupełniła ikona „samobójczego black metalu”, szwedzki Shining. Zespół słynie z niesamowicie ekspresyjnych koncertów, podczas których lider grupy dokonuje samookaleczeń. 

Nigdy nie wiadomo do końca, co wydarzy się podczas upiornego show, ponieważ lider grupy, Niklas Kvarforth ma tak zwaną osobowość bipolarną, a także cierpi na schizofrenię paranoidalną. Najczęściej jednak teatr grozy Shining oparty jest o obrzucanie się wyzwiskami z publicznością, rozdawanie żyletek i plucie krwią. Jest niemal tak radykalnie, jak na koncertach zespołu Satarial, którego wokalistka występuje ze świeczką w... sobie.

Koncert w ramach Castle Party będzie pierwszym od 2009 roku występem zespołu Kvarfortha w naszym kraju. Będzie promował wydaną w styczniu 2018 płytę „X – Varg Utan Flock”, która po raz kolejny obnaża udręczoną duszę Niklasa. Dziesiąty album grupy to nie tylko „suicidal black metal”, którego twórcą jest Shining, ale i eklektyczne ucieczki w stronę rocka progresywnego, niepokojącego jazzu, muzyki klasycznej, a nawet… popu.

shining-CP-poster

Tegoroczna edycja Castle Party odbędzie się w dniach 12-15 lipca 2018 na terenie bolkowskiego zamku. Shining wystąpi 13 lipca. Dotychczas organizatorzy potwierdzili między innymi występy grup: Samael, Project Pitchfork, Faun, The Eden House, Agonoize, Theatre of Hate, Tyske Ludder, Made In Poland, Grausame Tochter, The House of Usher, Escape with Romeo, Traitrs, Gothminister, Department. 
Zobaczcie video promujące festiwal:

Szczegółowe informacje dotyczące festiwalu znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Castle Party. Bilety dostępne są na Biletin.pl.

Maciej Koprowicz
Tagi: Koncerty Castle Party